افزایش مصرف گاز، باعث خاموشی اضطراری برق در قم شد

مهندس مهدی آهنین‌پنجه، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق، در گفت وگویی در مورد خاموشی اضطراری برق اظهار کرد: خاموشی اخیر ناشی از افزایش مصرف گاز خارج از عهده شرکت توزیع برق استان و توسط مرکز دیسپاچینگ ملی صورت می‌گیرد.

او با اشاره به افزایش دو درجه سرمای هوا نسبت به سال گذشته تصریح کرد: این امر موجب افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی مصرف گاز در کشور و در نهایت کمبود آن در نیروگاه‌ها شد که نتیجه آن خاموشی‌های هفته‌های اخیر است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم از مکاتبه با دستگاه‌های اداری و اجرای استان قم و دعوت به همکاری در کاهش مصرف انرژی اطلاع داد و اظهار کرد: از مجموعه مدیریت شهری نیز خواستیم نسبت به کاهش خاموشی بوستان‌ها نیز اقدام کنند تا بتوانیم هر چه بهتر شرایط موجود را مدیریت کنیم.

او با بیان اینکه در بخش توزیع برق هیچ‌گونه مشکلی در استان نداریم و مدیریت مصرف انرژی تنها راه برون‌رفت از خاموشی‌های احتمالی در این ایام است، گفت: از شهروندان درخواست می‌شود تا با مصرف بهینه برق و گاز، بر استمرار خدمات برق و گاز در کشور یاری برسانند در دوهفته گذشته هرشب سهمیه خاموشی داشتیم که با مدیریت بار انجام شده و از قطع مردم بخاطر سرما جلوگیری شد.

آهنین‌پنجه همچنین با یادآوری تلاش‌های صورت گرفته برای مدیریت هرچه بهتر خاموشی‌های ناشی از کمبود گاز در نیروگاه‌ها عنوان کرد: شهروندان گرامی می‌توانند از طریق نرم‌افزار «برق من» خاموشی‌های احتمالی مناطق خود را پیگیری کنند.

او در انتها سخنان خود به قطعی برق در شهر قنوات نیز اشاره کرد و گفت: متأسفانه خاموشی روز گذشته به صورت اضطراری اعمال شده و خارج از عهده شرکت توزیع برق استان بود اما به طور کلی در شهر قنوات مشکلی خاموشی نداریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.