افزایش مرگ و میر به علت کرونا اثر یک ماه پیش است/تصمیم های جدیدی در راه است

به گزارش چاپار نیوز، رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هئیت دولت در مورد افزایش مرگ و میر به علت کرونا گفت: فردا ساعت ۱۱ بعد از ظهر جلسه کمیته‌های ستاد مقابله با کرونا را داریم و شنبه ۹ صبح ستاد کرونا تشکیل می‌شود و برای همه موارد تصمیم‌گیری خواهد شد.

 «محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس‌جمهور در مورد برنامه‌‌های دولت در جهت محدودیت صنوف پر خطر، بیان کرد: با توجه به تجربه‌ای که در موج اول دوم داشتیم، همه کمیته‌های زیرمجموعه ستاد ملی مقابله با کرونا هم در تهران و هم در استان‌ها این مهارت و آمادگی را پیدا کرده‌اند که زمانی که با مسائل مواجه می‌شوند، عکس‌العمل نشان دهند. برخی از فعالیت‌ها به این صورت است که باید دستورالعمل‌های آن با دقت عمل بیشتری رعایت شود، برخی از فعالیت‌ها هم به این صورت است که وقتی عملاً شرایط سخت می‌شود، باید تصمیماتی بگیریم، لذا در حال حاضر به دلیل سفرهای چند هفته قبل و فعالیت‌هایی که خلاف دستورالعمل‌های ابلاغی بود، به تعداد مبتلایان‌مان اضافه شده است و ده روز بعد از آن نیز به تعداد بستری‌ها اضافه شده و امروز نیز شاهد افزایش فوتی‌ها هستیم.

او افزود: بر این اساس ما همیشه باید در ارتباط با کرونا از اول فکر یک ماه بعد را کنیم، اگر می‌بینیم که امروز در کشور فوتی‌ها در حال افزایش هستند، حاصل اقداماتی است که یک ماه قبل انجام شده است. لذا در ستاد ملی مقابله با کرونا بارها صحبت کردیم، هفته گذشته هم آقای نمکی به عنوان رئیس کمیته سلامت و هم رحمانی‌فضلی به عنوان رئیس کمیته امنیتی اجتماعی گزارش بسیار نگران‌کننده‌ای دادند.

وی ادامه داد: با دقت کار را دنبال می‌کنیم و هر کجا که لازم است، مقطعی در خصوص موارد خاص تصمیم گرفته و اعمال می‌کنیم؛ چرا که برای ما سلامتی مردم از هر چیزی مهم‌تر است.

واعظی در خاتمه صحبت هایش در مورد افزایش مرگ و میر به علت کرونا، گفت: فردا ساعت ۱۱ بعد از ظهر جلسه کمیته‌های ستاد مقابله با کرونا را داریم و شنبه ۹ صبح ستاد کرونا تشکیل می‌شود و برای همه موارد تصمیم‌گیری خواهد شد. فردا نیز رئیس‌جمهور مجموعه پروژه‌هایی را در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین در وزارت ورزش افتتاح خواهد کرد.

 

این ها را هم ببینید

زنگ خطر کرونا در خوزستان/ تخت های بیمارستان رازی ظرفیت ندارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.