افزایش قیمت در بازار خودرو باعث سردرگمی مردم شده است

0 9

به گزارش چاپار نیوز، مصطفی رضاحسینی قطب آبادی، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد که افزایش قیمت در بازار خودرو باعث سردرگمی مردم شده است.

مصطفی رضاحسینی قطب آبادی ضمن اشاره به افزایش قیمت بازار خودرو اظهار کرد: به اعتقاد من ما در حوزه قانونگذاری چیزی کم نداریم بلکه مشکل ما در اجرا و نظارت است. مگر می‌شود در یک کشور دو واحد خودروسازی دولتی وجود داشته باشند که هر کاری می‌خواهند انجام دهند؟ آن هم در شرایطی که شرکت‌های خودروسازی خصوصی هم وجود دارند که مردم از آنها خودرو می‌خرند و اعتراضی ندارند.

وی همچنبن با تاکیئ بر این موضوع که افزایش قیمت خودرو عمدتا در ارتباط با دو شرکت ایران خودرو و سایپا می باشد، گفت: احتمالا مدیران این شرکت‌ها توان مدیریت ندارند که بهتر است پست و مقام را رها کنند؛ البته تحولات بسیاری در حوزه‌های مدیریتی هم از ضعف‌های ماست. تغییرات سیاسی دولت‌ها گاهی باعث می‌شود افراد توانمند کنار گذاشته شوند.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: گاهی یک شرکت خودروسازی اعلام می‌کند خط تولید فلان خودرو تعطیل شده اما فردا می‌بینید خودرویی با همان برند و مدل از آن خودروسازی بیرون آمده است.  به نظر می‌رسد نظارت بیشتر در این زمینه چیزی است که ما به آن احتیاج داریم.

مصطفی رضاحسینی قطب آبادی اعلام کرد که افزایش قیمت خودرو مردم را سردرگم کرده است، سپس افزود: ما بسیاری از امور را در خارج از مرزها هدایت می‌کنیم، هواپیما، پهپاد و موشک نقطه زن می‌سازیم. آیا تکنولوژی خودرو سخت تر از این است که هر روز شاهد خودروی بی کیفیت تر و آشفتگی بازار هستیم؟

وی با اشاره به این که بهتر بود از پول‌های جذب شده به بازار بورس در بخش تولید و زیربنایی استفاده می‌شد اظهار کرد: متاسفانه نقدیندگی مردم گاهی به سمت بورس گاهی خودرو یا ارز، سکه یا ملک هدایت می‌شود و مردم هم اسیر این بازی‌ها می‌شوند و در نتیجه هر روز دادگاه‌ها و پاسگاه‌ها پر از مالباختگان و شاکیان است. در حالی که باید برای مدیریت این نقدیندگی اقدام مشخصی انجام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.