افزایش قیمت ۱۰ درصدی بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی

به گزارش چاپار نیوز، پیرو تصویب شورای عالی هواپیمایی کشوری، قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به جدول نرخی اعلام شده در خرداد ماه امسال رو به رو شد. همچنین حداقل قیمت ها و محدودیت حداقل قیمت ها از این نرخ نامه حذف گردید.

بنابر گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، در روز گذشته جلسه شورای عالی هواپیمایی کشوری در حضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت امور خارجه، عضو ناظر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه، دادستانی عمومی و انقلاب تهران، عضو مطلع شورای عالی هواپیمایی کشوری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” و نماینده شرکت های هواپیمایی داخلی برگزار گردید.

در این جلسه، نماینده شرکت های هواپیمایی داخلی اقدام به ارائه گزارشی از شرایط این شرکت ها پس از افزایش نرخ ارز، کاهش تعداد پروازها و مسافرین بدلیل گسترش ویروس کرونا، الزام به رعایت پذیرش حداکثر ۶۰ درصدی مسافر در پروازهای داخلی و فشارهای ناشی از تحریم نمود. وی همچنین گزارشی از وضعیت مالی شرکت های هواپیمایی و همچنین بهای تمام شده هر ساعت صندلی برای پروازهای داخلی به حاضرین در این جلسه ارائه داد.

همچنین در پایان جلسه، تمام اعضا برای افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی نسبت به جدول نرخی اعلام شده توسط انجمن شرکت های هواپیمایی در خرداد ماه ۱۳۹۹ توافق نمودند. در ادامه نیز محدودیت ارزان ترین نرخ برای شرکت ها از جدول فوق حذف شد. بر این اساس دیگر هیچ گونه حداقل قیمتی وجود نخواهد داشت و هیچ شرکت هواپیمایی مجاز به افزایش قیمت، بالاتر از سقف تعیین شده نخواهد بود.

انجمن شرکت های هواپیمایی مسئول اطلاع رسانی قیمت های جدید به شرکت ها بوده و سازمان های نظارتی نیز متولی نظارت بر رعایت سقف اعمال شده خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.