قیمت برنج خارجی همچنان ثابت مانده است/ افزایش ۲۰۰درصدی از ابتدای امسال

دبیرکل اتحادیه بنکداران اظهار داشت که قیمت برنج خارجی در سطح عمده فروشی همچنان ثابت مانده و کاهش قیمتی مشاهده نشده است.

قاسمعلی حسنی در پاسخ به این سوال که با توجه به ترخیص اخیر ۹۱ هزارتن برنج از گمرک و بنادر براساس آخرین اظهارات گمرک آیا این مقدار برنج وارد بازار شده و قیمت برنج خارجی تغییر کرده است؟ گفت: «قیمت برنج‌های وارداتی همچنان ثابت مانده و در حال حاضر در سطح عمده فروشی قیمت آن از ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲۲ هزار تومان است و کاهش قیمتی در بازار مشاهده نکرده ایم.»

وی اضافه کرد: «بازار این کالا دچار بیم و امید و بلاتکلیفی شده است. خریداران تمایلی به خرید ندارند و فروشنده ها هم نمی خواهند ضرر کنند و منتظر آینده هستند. این طور به نظر می رسد تا پایان امسال این شرایط ادامه داشته باشد.»

دبیرکل اتحادیه بنکداران ادامه داد: «از اول سال تاکنون حدود ۲۰۰ درصد افزایش قیمت برنج خارجی داشتیم که دلیل آن افزایش نرخ ارز، وابستگی بنکداران و واردکنندگان به بانک مرکزی جهت تخصیص ارز، سودجویی، گرانفروشی از تولید تا توزیع است.»

حسنی همچنین به وضعیت روغن جامد در بازار اشاره و تصریح کرد: «هنوز روغن جامد ۴.۵ کیلویی مصرف خانوار و روغن جامد ۱۶ کیلویی مورد استفاده در صنعت شیرینی، شکلات و کارخانه ها توزیع نشده است. البته وعده توزیع داده شده و منتظر آن هستیم. در بخش روغن مایع هم مشکلی وجود ندارد و در فروشگاه های زنجیره ای مختلف در حال توزیع است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.