افزایش غلظت آلاینده های هوا در شهرهای پر جمعیت/وقوع بهمن در البرز

صادق ضیاییان در گفت وگویی با توجه به غلظت آلاینده های هوا اظهار کرد: سامانه بارشی فعال در کشور تا ظهر امروز (۳بهمن) موجب بارش پراکنده باران در شمال شرق و سپس خروج از کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز (۳بهمن) در استان های واقع در شمال غربی، شمال شرق و استان های واقع در دامنه های رشته کوه البرز لغزنده،یخ زدگی معابر و جاده ها و در دامنه های البرز احتمال وقوع بهمن پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به غلظت آلاینده های هوا با اینکه تا ظهر فردا (۴ بهمن) در استان های خراسان جنوبی، کرمان شرقی، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان وزش باد شدید به همراه گرد و غبار پیش بینی می شود،  گفت: از فردا تا چهارشنبه هفته آینده (۴ تا ۸ بهمن) آسمان در بیشتر کشور صاف خواهد بود و انتظار می رود با افزایش غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت مواجه شویم.

به گفته وی، از روز دوشنبه (۶ بهمن) تا پایان هفته، دما در بیشتر کشور افزایش می یابد. بعلاوه، طی دو روز آینده (۴ و ۵ بهمن)، دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز و امروز (۳ بهمن) دریای خزر مواج خواهد بود.

ضیائیان در پایان در مورد وضعیت هواشناسی طی دو روز آینده در تهران اظهار داشت: آسمان تهران امروز (۳ بهمن) صاف و در برخی ساعات همراه با گرد و غبار محلی با حداقل دمای ۴- و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد است و شنبه (۴ بهمن) صاف است به همراه گرد و غبار محلی، حداقل دما ۱- و حداکثر دما ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.