افزایش عرضه مرغ گرم در تهران / فروش مرغ بالاتر از ۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

به گزارش چاپار نیوز، حشمت الله عسگری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران ضمن تاکید بر افزایش عرضه مرغ گرم در استان تهران خاطر نشان کرد: فروش مرغ بالاتر از قیمت ۲۰۴۰۰ تخلف است.

حشمت الله عسگری در رابطه با فرآیند عرضه مرغ گرم در استان تهران اعلام کرد: روند بسیار خوبی در عرضه و توزیع مرغ گرم در استان تهران را شاهد هستیم و ورودی مرغ گرم از سایر استان‌ها که حدود ۴۰ تن در روز بوده الان به ۳۲۰ تن در روز رسیده که طی روزهای آینده به ۶۰۰ تن در روز افزایش پیدا می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در ادامه گفت: تنها ۸ درصد مرغ گرم استان تهران از خود استان تامین می‌شود و ۹۲ درصد از سایر استان‌ها وارد می‌شود و با توجه به روند ورودی مناسب، نظارت تشدید می‌شود.

وی افزود: قیمت مصوب عرضه مرغ در استان تهران ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است که به سبب تلاطم بوجود آمده در خرده فروشی ها قیمت به حدود ۳۷ و ۳۸ هزار تومان نیز رسید که اکنون به ۲۸ هزار تومان کاهش یافته و تصمیم گرفته شد با توجه به عرضه کافی مرغ نظارت تشدید شود تا بالاتر از ۲۰۴۰۰ به فروش نرسد و تعزیرات با واحدهای متخلف برخورد کند.

عسگری در ادامه اظهار کرد: در مورد شیر هم با توجه به اینکه قیمت جدید توسط ستاد تنظیم بازار کشور ارائه شده، قیمت محصولات لبنی اصلاح شد و گلایه‌هایی از سوی دامداران وجود داشت که قیمت‌های جدید را نمی پذیرفتند، اما تکلیف شده که شرکتهای لبنی حتی اگر شیر را به قیمت گرانتر از دامداران تحویل می‌گیرند اما قیمت محصولات لبنی افزایش جدید نداشته باشد و نظارت بر قیمت محصولات لبنی نیز تشدید می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.