سرایت کودکان به کرونای دلتا نسبت به سویه‌های قبلی بیشتر است

دکتر محمدی طاهری در گفت وگویی، اظهار داشت: تعداد ابتلای کودکان به سویه جدید کرونا افزایش یافته است اما خوشبختانه در همدان چنین وضعیتی وجود ندارد اما در بالا رفتن سرایت کودکان به کرونای دلتا شکی نیست.

وی افزود: در حال حاضر ظرفیت بیمارستان های همدان خالی است و ما آماده مقابله با کرونا در پیک جدید هستیم و امیدواریم شهروندان با رعایت پروتکل های بهداشتی از ورود پیک جدید بیماری به استان جلوگیری کنند.

وی در مورد سرایت کودکان به کرونای دلتا خاطرنشان کرد: در حال حاضر واکسیناسیون به گروه سنی ۶۰ تا ۷۰ سال انجام می شود و آن دسته از شهروندانی که هنوز پیامکی دریافت نکرده اند باید از هرگونه تجمع و حضور در مراکز تزریق واکسن خودداری کنند.

دکتر طاهری با بیان اینکه ۴۶ مرکز تزریق واکسن در همدان تعریف شده است، تصریح کرد: به منظور افزایش مراجعه کنندگان برای دریافت واکسن در مراکز بهداشت محله ها، سالن ورزشی سردار شهید سلیمانی را نیز برای کنترل بهتر جمعیت مراجعه کنندگان به مراکز واکسیناسیون افزایش دادیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی با تأکید بر اینکه پرسنل حاضر در این مراکز افراد متخصص و باتجربه بوده، بنابراین شهروندان نباید نگرانی از تجمع داشته باشند، گفت: افرادی که پیامک دریافت نکرده اند، نباید در مرکز تزریق واکسن تحت هر شرایطی حاضر شوند زیرا این تنها منجر به ازدحام بیش از حد افراد می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.