تسهیلات حساب مسکن جوانان افزایش یافت + جزییات

به گزارش چاپار نیوز، بانک مسکن اعلام کرد که سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان در تهران به میزان ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. این عدد به معنی آن است که میزان تسهیلات به مقدار ۶۰ درصد افزایش داشته است.

در شهرهای بزرگ همانند کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه سقف تسهیلات حساب مسکن جوانان در پایان سال پانزدهم از ۲۱۰ میلیون به ۳۳۰ میلیون تومان رسیده است.

 بانک مسکن با توجه به شرایط جدید قیمت در بازار مسکن نسبت به افزایش سقف تسهیلات برای افتتاح‌کنندگان حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان اقدام کرده است. بر این اساس، سقف تسهیلات قابل پرداخت از این محل در شهر تهران در پایان سال پانزدهم با ۶۰ درصد رشد، از ۲۵۰ میلیون تومان به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

طبق آن چه گفته شد میزان سپرده‌گذاری ماهانه در سال اول تا پانزدهم برای دریافت تسهیلات در سال ۹۹ به میزان ۶۵ هزارتومان است و در سال پانزدهم به مبلغ ۲۴۷ هزار تومان می رسد.

افرادی که قصد دارند بین ۵ سال تا ۱۵ سال از تسهیلات مسکن جوانان استفاده کنند، باید بیشتر از حداقل‌ های تعیین شده به صورت ماهانه به حساب خود واریز کنند. مثلا برای برداشت در پایان سال پنجم به میزان ۲۱۰ میلیون تومان در شهر تهران باید در سال اول ماهانه مبلغ ۶۱۰ هزار تومان به حساب واریز شود.

پس از افزایش تسهیلات حساب مسکن جوانان مقدار این تسهیلات در تهران، شهرهای بزرگ و سایر نقاط شهری در پایان سال پنجم از ۱۵۰، ۱۱۰ و ۸۴ میلیون تومان به ۲۱۰، ۱۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است.

افرادی که ۱۸ تمام داشته باشند و یا دارای حکم رشد از جانب دادگاه باشند، می‌توانند به نام خود و افراد تحت سرپرستیشان حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کنند.

برداشت از حساب پس‌انداز مسکن جوانان مانعی ندارد ولی این برداشت باید به گونه ای باشد که متوسط موجودی حساب از حداقل مبلغ تعیین شده توسط بانک مرکزی در هر سال کمتر نشود.

پرداخت تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان به جهت احداث، تکمیل و خرید واحدهای مسکونی امکان‌پذیر است.

 

این خبر را هم ببینید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.