سازمان تامین احتماعی: تا پایان سال تخت های بیمارستانی را افزایش می دهیم

0 7
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که تا پایان سال می توانیم با استفاده از فضای فیزیکی موجود تخت های بیمارستانی را افزایش دهیم.

به گزارش سایت خبر گزاری چاپار نیوز، دکتر مصطفی سالاری در جلسه ای که به منظور بررسی سطح بندی مراکز و خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی، با حضور مدیرعامل، عضو هیات مدیره، معاون درمان و مدیران و کارشناسان این سازمان برگزار شد اعلام کرد: طی چند ماه اخیر موضوع سطح بندی مراکز و خدمات درمانی در جلسات متعددی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و امروز گزارش خوبی از مطالعات و بررسی های انجام شده ارائه شد. از همه همکاران و مدیران معاونت درمان این سازمان بابت تلاش های انجام گرفته برای تدوین سند درمان تقدیر می کنم.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر مزایای فراوانی که سطح بندی مراکز و خدمات درمانی دارد، ادامه داد: با اجرای سطح بندی همه استان ها از افزایش تخت بیمارستانی برخوردار می شوند و تا پایان سال می توانیم با استفاده از فضای فیزیکی موجود تخت های بیمارستانی را افزایش دهیم.

وی همچنین درباره نحوه افزایش تجهیزات در استان های مختلف گفت: بر اساس سند درمان در خصوص توسعه تجهیزات پیشرفته پزشکی نیز رعایت عدالت دیده شده است و بر اساس شاخص های تعریف شده افزایش تجهیزات به استان ها تعلق می گیرد.

سالاری همچنین درباره اقدامات در دست اجرا برای مناطقی که مراکز درمانی ندارند توضیح داد: قرارداد با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از راههای توسعه دسترسی به خدمات درمانی است. در مناطقی که مرکز درمانی نداریم و جمعیت آنها زیر ۲۰ هزار نفر است از طریق قرارداد با پزشکان وزارت بهداشت، نیازهای درمانی بیمه شدگان را پوشش می دهیم . در این برنامه عدالت و توجه به جامعه هدف مورد ملاحظه قرار گرفته است.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی درباره طرح سطح بندی افزود: تهیه سطح بندی مراکز و خدمات درمانی کار ارزشمند و قابل دفاعی است و اعداد به ما می گوید که هر منطقه چه نیازی دارد. توزیع عدالت با توجه به شاخص ها محقق می شود.

دکتر محمدعلی همتی، عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی در این جلسه ضمن قدردانی از گروه سطح بندی مراکز و خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: در حال حاضر با انجام این مهم سند درمان داریم و می توانیم با توجه به تغییرات آن را به روزرسانی کنیم . این سند جامع و کامل است و همکاران زحمات زیادی برای تهیه آن متقبل شده اند.

وی همچنین تاکید بر ضرورت مدنظر قرار دادن موضوعات کنترل و مدیریت تقاضا و ظرفیت خیرین سلامت در سند درمان گفت: موضوع سالمندی نیز قطعاً در ارائه خدمات این سازمان تاثیر می گذارد. افراد بالای ۶۵ سال نیاز بیشتری به درمان دارند و نباید از این موضوع غفلت کنیم.

دکتر امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز درباره موضوع سطح بندی خاطرنشان کرد: در خصوص موضوع سطح بندی مراکز و خدمات درمانی مطالعات زیادی شده و در نهایت با همفکری کارشناسان و متخصصان این سازمان و موسسه عالی پژوهش کار جدید و ابتکاری انجام گرفته است.

وی همچنین گفت: درسطح بندی مراکز، خدمات و تجهیزات پزشکی سازمان تامین اجتماعی، سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد توجه قرار گرفته است.

دکتر منوچهری در این باره تاکید کرد: در سطح بندی مراکز و خدمات درمانی وضع موجود، وضع مطلوب و جمعیت منطقه و جمعیت بیمه شده ارزیابی شده است.

بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، روزبه کردونی، رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی نیز در این جلسه ضمن اشاره به مشارکت حوزه های متعدد در تهیه سطح بندی مراکز و خدمات درمانی و قابل تحسین بودن این امر، گفت: با شرکای اجتماعی این موضوع را به بحث خواهیم گذاشت تا از نظرات آنها مطلع شویم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.