افزایش آمار کرونا در تهران و تعداد مبتلایان بستری شده در پایتخت

به گزارش چاپارنیوز، دکتر زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به آمار کرونا در پایتخت گفت: برای اولین بار در روزهای اخیر تعداد بیماران بستری کرونایی در تهران از ۳۰۰ نفر عبور کرده و به ۳۰۹ نفر رسیده است که از این تعداد ۱۳۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

همچنین گزارش شده است که شب گذشته ۱۹۷۰ بیمار سرپایی به بخش های پزشکی تهران ارجاع شده اند که نسبت به روز گذشته ۶.۷٪ افزایش داشته است.

زالی گفت: افزایش نسبی تعداد بیماران کرونا جدید نشان دهنده افزایش کمی آماری است که باید در روزهای آینده کنترل شود.

به گفته وی، این افزایش آماری ممکن است موجی موقت باشد، اما اگر در ۴۸ ساعت آینده همین روند صعودی ادامه یابد، می تواند زنگ خطر جدی برای تهران باشد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در پایتخت تغییر در آمار بیماران سرپایی در بخش های پزشکی را اولین علائم افزایش شیوع بیماری کرونا دانست و افزود: معمولاً اولین شاخص تغییرات در تهران تعداد بیماران سرپایی در بخش درمان است.

به گفته زالی ، در حال حاضر در مجموع ۱۸۰۰ بیمار کرونا در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های تهران بستری هستند که ۷۳۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه هستند که نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، زالی خاطرنشان کرد: تنها شاخص هایی که در شب گذشته تغییر کرده است تعداد موارد جدید بیماری کرونا در بخش های عادی و مراقبت های ویژه بستری است که خیلی زیاد نیست اگر تکرار نشود مهم نیست. اما اگر این آمار در ۴۸ ساعت آینده همچنان رو به افزایش باشد، می تواند زنگ خطر جدیدی برای شکنندگی و بی ثباتی تهران به حساب بیاید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.