افزایش آخرین آمار کرونا در ایران / افزایش تعداد جانباختگان به ۲۳ هزار نفر

0 31

به گزارش چاپار نیوز، سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت و آمار ویروس کرونا در ایران، اعلام کرد که تعداد افرادی که بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست دادند در کشور افزایش داشته است و بر طبق آن چه که سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت بیان داشت این عدد از تعداد ۲۳ هزار به ۲۹ نفر رسیده است.

همان طور که سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت و آمار ویروس کرونا در ایران، توضیح داد: از دیروز تا امروز (شنبه، ۲۲ شهریور) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۳۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۳۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

وی با اشاره به تعداد کلی مبتلایان به این ویروس کشنده افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۹۹ هزار و ۴۰ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۲۳ هزار و ۲۹ نفر رسید.

لاری افزود: خوشبختانه تا کنون ۳۴۴ هزار و ۵۱۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده و ۳ هزار و ۷۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

همچنین او در مورد تعدادآزمایش های تشخیص کرونا در کشور گفت: تا کنون سه میلیون و ۵۳۲ هزار و ۸۷۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

او ادامه داد: بر اساس آخرین اطلاعات و آمار کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.