دلایل افت کمرشکن قیمت خودرو در بازار اهواز چیست؟

عبدالرضا عساکره بیان کرد: شیوع کرونا و تعطیلاتی که در پی آن اعمال شد، بازار خودرو را بسیار آشفته کرده است و در بازار اهواز، خودروهای ایرانی و اروندی افت بسیار زیادی داشته‌اند. وی با اشاره به قیمت خودرو در بازار اهواز در دو ماه اخیر، افزود: برای مثال، پژو پارس LX از ۳۳۰ میلیون تومان به ۲۳۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است و میزان حباب قیمت در بازار خودرو نیز اکنون حداقل ۱۰ تا ۲۰ درصد است.

عساکره اظهارکرد: با توجه به افت شدید قیمت‌ها، خرید و فروش در بازار انجام نمی‌شود و اگر هم به ندرت معامله‌ای انجام شود، با افت بسیار زیاد معامله می‌شود. برای مثال، خودروی لندکروزر که قیمت آن در حدود ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است، در حال حاضر با قیمت ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود. خودروی FJ کروز هم که در حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است، در حال حاضر با قیمت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم خریداری ندارد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز با بیان اینکه قیمت خودرو در بازار اهواز برای نمایشگاه‌داران کمرشکن بوده است، تصریح کرد: اگر بین نمایشگاه‌داران، شخصی نیاز مالی پیدا کند حتی همکاران هم از او خرید نمی‌کنند؛ اوضاع بازار خودرو بسیار نابسامان است و همه دست روی دست گذاشته‌اند و کاری در این خصوص انجام نمی‌شود.

عساکره ادامه داد: نوسانات ارز بر بازار خودرو تأثیر داشته است و با کم و زیاد شدن قیمت ارز، قیمت خودرو هم تحت تأثیر قرار گرفته است. بعد از انتخابات آمریکا بازار خودرو به همین صورت در حال افت قیمت و رکود است.

ایشان در خصوص نزدیک شدن به بازار شب عید نوروز و پیش‌بینی قیمت‌ها نیز گفت: با توجه به عدم انجام معاملات در بازار خودرو و افت قیمت‌هایی که در بازار خودرو شاهد بوده‌ایم، بعید می‌دانم که قیمت خودروهای ایرانی در بازار آزاد با قیمت کارخانه‌ای یکسان شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.