آخرین پیش بینی ها از افت شدید قیمت مرغ و تخم مرغ

مجتبی تقی زاده در گفت وگویی، با اشاره به شکایت شهروندان مبنی بر گرانی قیمت مرغ و تخم مرغ در استان، اظهار داشت: ما فقط ۲۲٪ از نیاز روزانه خود را در زمینه تولید مرغ تأمین می کنیم و مابقی مرغ گرم مصرف شده مردم از استان تهران، قزوین و مازندران وارد می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت مرغ زنده در استان های فوق الذکر بین ۱۹.۵ تا ۲۰ هزار تومان است و پس از ذبح به حدود ۲۷ هزار تومان می رسد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه البرزی ها روزانه حدود ۱۵۰ تن مرغ مصرف می کنند، گفت: فقط با قیمت مصوب تنظیم بازار که ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است، می توان حدود ۴۰ تن از این نیاز را تأمین کرد.

وی افزود: مرغ های تنظیم بازار این روزها در بازار استان توزیع می شوند و قطعاً پاسخگوی نیاز همه شهروندان نخواهند بود.

تقی زاده توضیح داد: با توجه به اینکه شاهد ۱۲۷ میلیون قطعه جوجه در اواسط بهمن ماه در مرغداری های کشور بوده ایم، انتظار می رود قیمت مرغ در هفته آینده متعادل شود.

وی افزود: با توجه به گسترش کرونا و نگرانی در مورد ورود به موج چهارم و اعمال محدودیت های جدید، حتی انتظار می رود طی هفته های آینده حتی با مازاد مرغ مواجه و قیمت آن به طرز چشمگیری کاهش یابد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی البرز در مورد وضعیت تولید تخم مرغ در استان گفت: در البرز روزانه ۴۰ تن تخم مرغ با نرخ تنظیم بازار توزیع و ۴۶ تن به تهران ارسال می شود.

وی افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ باید ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان باشد و مردم برای خرید یک شانه دو کیلویی باید حدود ۳۵ هزار تومان پرداخت کنند.

تقی زاده افزود: اگر تأمین کننده تخم مرغ را با قیمت بالاتر از قیمت تبلیغ شده بفروشد، افراد باید مراتب را به بازرسی گزارش دهند تا با افراد متخلف برخورد شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.