اعمال محدودیت های جدید برای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

به گزارش چاپار نیوز، اسماعیل حسین زهی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی خبری در رابطه با محدودیت های جدید برای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و با بیان اینکه با نزدیک شدن به انتخابات ۱۴۰۰ ، برخی از چهره های سیاسی و افرادی که شرایط صلاحیت را در خود می بینند و وارد صحنه انتخابات می شوند، اظهار داشت: مجلس طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در دستور کار قرار داده و شرایط جدیدی در زمینه سن ، تحصیلات و سابقه کاری لازم برای کاندیداهای ریاست جمهوری در نظر گرفته است.

وی در ادامه در خصوص محدودیت های کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار داشت: با توجه به اصلاحات مجلس محدودیت هایی اعمال شده و دیگر هر شخصی با هر مدرکی نمی تواند وارد عرصه انتخابات شود و به نوعی اشخاص تواناتر و کارآمدتر وارد عرصه انتخابات می شوند ، البته ابتدا مصوبات مجلس باید توسط شورا تصویب شوند تا مشخص شود که آیا این اصلاحات انجام شده به انتخابات سال آینده می رسد یا خیر.

نماینده مردم خاش در مجلس اظهار داشت: به دلیل نزدیک بودن انتخابات برخی چهره ها وارد رایزنی های انتخاباتی شده اند اما مهمترین نکته ارائه یک برنامه کارشناسی و عملیاتی توسط این چهره ها و سایر کاندیداها است. وقتی شخصی قصد شرکت در انتخابات شورای شهر را دارد ، باید طرحی را ارائه دهد حال کاندیدای ریاست جمهوری از هر جایگاه و جریان باید یک برنامه کارشناسی موفق برای پیروزی در این رقابت ارائه دهد.

وی افزود: با توجه به اوضاع اقتصادی جامعه و تحریم های ظالمانه ، یک مؤلفه اصلی که کاندیداها و شخصیت های سیاسی به دور از هرگونه بازی سیاسی باید به آن توجه کنند ، مسئله برنامه ریزی برای بهبود شرایط زندگی مردم است. شرایط موجود قابل قبول نیست و با توجه به ظرفیت های درون کشور ، یکی از مهمترین انتظارات مردم از بین داوطلبین انتخاباتی ۱۴۰۰ ، برنامه کارشناسی شده به دور از شعارهای غیرحقیقی برای حل مشکلات اقتصادی است.”

حسین زهی در پایان در مورد راه های افزایش مشارکت مردم در انتخابات گفت: برای حضور حداکثری مردم در انتخابات باید سلیقه های مختلف جامعه در نظر گرفته شود و کاندیداهایی از طیف ها و جریان های مختلف وارد صحنه انتخابات شوند. با توجه به سلایق جامعه و ورود شخصیت های سیاسی از طیف های مختلف ، مردم قطعاً مشارکت بیشتری خواهند داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.