نتایج کنکور ۹۹ اعلام شد + آخرین اخبار درخصوص زمان و نحوه اعتراض

 به گزارش چاپار نتایج کنکور ۹۹ اعلام شد. در این زمینه اطلاعیه سازمان سنجش به شرح زیر است:

در راستای مصوبات ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مبنی بر اعمال محدودیت در پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی شما و خانواده‌های عزیز، به اطلاع داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ می‌رساند سازمان سنجش آموزش کشور ضمن عذرخواهی از داوطلبان گرامی پاسخگویی حضوری نخواهد داشت و به داوطلبان اکیدا توصیه می‌شود درصورتی که درخصوص نتیجه این آزمون سوال و یا درخواستی دارند، می‌توانند از روش‌های ذیل درخواست خود را به این سازمان ارسال و یا سوالات خود را مطرح نمایند:

۱- پذیرفته شدگانی که مدعی هستند در انتخاب رشته خود مرتکب اشتباه شده‌اند و تقاضای بررسی کدرشته اولویت بعدی در فرم انتخاب رشته و یا مجوز شرکت در آزمون سال آینده (برای قبولین رشته‌های دوره روزانه) را دارند، باید بعد از انتشار کارنامه نتایج نهایی کنکور ۹۹ (در تاریخ ۹۹/۰۸/۱۵) تقاضای خود را فقط به صورت اینترنتی از طریق سیستم پاسخگویی در درگاه اطلاع رسانی این سازمان «با موضوع بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی» حداکثر تا تاریخ ۹۹/۰۸/۲۳ به این سازمان ارسال کنند. تقاضاهایی که برای طرح این موضوع از سایر روش‌ها و بعد از تاریخ ۹۹/۰۸/۲۳ به این سازمان واصل شود، قابل بررسی و پاسخگویی نخواهد بود. بدیهی است صرفا مواردی که اشتباه در انتخاب رشته تشخیص داده شود، مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در سایر موارد لازم است بعد از ثبت نام در کد رشته اعلام شده در دانشگاه یا موسسه محل قبولی از طریق آئین نامه مربوطه اقدام نمایند.

۲- باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست‌ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هرگونه سوال و یا اعتراض به مندرجات کارنامه نتایج کنکور ۹۹ (بجز موضوع ذکر شده در بند ۱) می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۹۹/۰۸/۲۳ به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. بعد از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می‌شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پرتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند. به مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ ۹۹/۰۸/۲۳ واصل شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۳- ضمنا متقاضیان در صورت لزوم می‌توانند سوال یا سوالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱  مطرح نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.