اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری / آغاز انتخاب رشته از چهارشنبه

0 22

نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. داوطلبانی که علاقه مند به دریافت کارنامه خود هستند، می توانند به آدرس www.sanjesh.org مراجعه کنند و افرادی که مجاز به انتخاب رشته هستند، از روز چهارشنبه دوم تا روز شنبه پنجم مهر ماه فرصت دارند انتخاب رشته کنند.

داوطلبان علاقه مند به انتخاب رشته باید دقت کنند که در تمامی مراحل، شماره رسید ۱۵ رقمی خود را در اختیار داشته باشند. بر اساس اطلاعیه ای که سازمان سنجش آموزش کشور منتشر کرده است، باید انتخاب رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در فرم انتخاب رشته سازمان سنجش وارد شود.

در صورتی که داوطلب علاقه مند به انتخاب رشته برای دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی است، می تواند با پرداخت مبلغ ۱۸۶ هزار ریال، اقدام به انتخاب رشته در این دانشگاه ها و موسسات کند ولی مهلت ثبت نام در این دانشگاه ها هم مانند سایر دانشگاه هاست.

سامانه انتخاب رشته به صورت مجازی می باشد و از تاریخ دوم مهرماه در دسترس داوطلبان مجاز به انتخاب رشته است. متقاضیانی که علاقه مند به انتخاب رشته در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی (به جز متقاضیان چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) هستند، باید به وبسایت دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس www.azmoon.org مراجعه کنند.

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ، در صورتی که داوطلب برای دوره روزانه انتخاب رشته کند و به قبولی دست پیدا کند، تحت هیچ شرایطی نمی تواند در آزمون سراسری سال آینده شرکت کند. همچنین متقاضیانی که در سهمیه ثبت نامی خود مغایرتی مشاهده کردند، لازم است تا تاریخ دوم مهر به سازمان های مربوطه که در وبسایت سازمان سنجش نوشته شده است، مراجعه کنند و مشکل پیش آمده را حل کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.