اعلام تعطیلی ادارات تهران بر عهده ستاد ملی کرونا است

به گزارش چاپار نیوز، جمشید انصاری در طی مصاحبه ای با یکی از رسانه های خبری، در خصوص مسئولیت تصمیم گیری درباره تعطیلی ادارات تهران گفت اعلام تعطیلی هیچ ارتباطی به سازمان اداری استخدامی ندارد، بلکه مرتبط به ستاد ملی کرونا است و اگر ستاد مقابله با کرونا تهران پیشنهادات خود را به ستاد ملی بدهد، این موضوع در آن ستاد بررسی می‌شود.

انصاری همچنین ضمن اشاره به فراهم بودن امکان دورکاری کارکنان ادارات تاکید کرد: در دولت مصوبه‌ای در زمینه شرایط دورکاری کارکنان دولت وجود داشت که پس از شیوع کرونا اصلاحاتی در آن انجام و به دستگاه ها ابلاغ شد. تنها شرطی که در این مصوبه وجود دارد، فراهم بودن زیرساخت انجام دورکاری در دستگاه مربوطه است.

وی درباره مرجع تشخیص وجود زیرساخت دورکاری کارمندان در دستگاه‌ها نیز اظهار کرد: در هر وزارتخانه و نه در ادارات کل، کمیته ای در این زمینه تشکیل شده است و دستگاه‌های تابعه‌ی هر وزارتخانه بر اساس سیاست‌های ابلاغی کمیته مربوطه عمل می‌کند.

وی در نهایت در خصوص تصمیمات اتجاذ شده برای تعطیلی ادارات در ماه فروردین و شبهات به وجود آمده درباره آن توضیح داد: برخی تصمیمی که در فروردین اتخاذ شد و بر اساس آن حضور یک سوم کارکنان کاهش یافت را با دور کاری اشتباه می‌گیرند. در فروردین ماه صحبتی از دورکاری نبود بلکه ستاد ملی کرونا اعلام کرد که تعطیل شوند و خود این ستاد نیز درباره پایان آن تصمیم گیری کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.