اعطا وام بیست میلیون تومانی برای سفر + جزییات

0 24

به گزارش چاپار نیوز، وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی برای اعطا وام بیست میلیون تومانی برای سفر با یکی از بانک‌ها صحبت کرده است.

بر اساس این طرح که مشابه آن را محمود احمدی نژاد در ۱۴ سال پیش می خواست اجرایی کند، به افرادی که قصد سفر داشته باشند، وام قرض‌الحسنه به ارزش ۲۰ میلیون تومان با نرخ سود چهاردرصد داده می شود.

حسین اربابی ـ مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ـ بیان داشته که گیرندگان این وام ظرف ۱۵۰ روز (پنج ماه) تا سقف ۲۰ میلیون تومان می توانند از مزایایِ سفرکارت بهره مند شوند و با یک ماه تنفس، در ۱۸ ماه آن را تسویه کنند.

هنوز جزییات این طرح و این که چه قشری از جامعه می‌توانند از مزایای این کارت استفاده کنند مشخص نیست. ضمنا سفرکارت فقط هنگام خرید تور از دفاتر خدمات مسافرتی مجاز و اقامت در مراکز رسمی و تحت نظارت و مراکز رسمی فروش صنایع‌دستی امکان استفاده دارد.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به دلیل رکود سفرها به علت بیماری کرونا طرح  «سفرکارت» را به دلیل دادن انگیزه سفر به مردم مجددا به جریان انداخته است.

حسین اربابی، مدیرعامل کانون جهانگردی و ایران‌گردی هدف از این طرح را تحریک بازار در شرایط کرونا اعلام کرده و گفت: اجرای این طرح، محرکی جدید و بارقه امید برای رونق سفرهای مسؤولانه و ایجاد برکت در بازار سفر و گردشگری می‌تواند باشد و امکان سفر برای مردم در شرایط کنونی و استفاده از تاسیسات گردشگری است.

علی‌اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ در مورد این طرح گفت که امیدوار است موجب رونق صنعت گردشگری به‌ویژه در شرایط کنونی کشور باشد و توضیح داد: اقشار مختلفی می‌توانند از فواید این سفرکارت بهره‌مند شوند. زنجیره گردشگری وسیع است، بخش عمده‌ای از فروش صنوف مختلف روستایی و شهری، سیستم حمل و نقل هوایی، ریلی، جاده‌ای و حتی درون‌شهری را در برمی‌گیرد. این طرح یک اتفاق بسیار مهم برای رونق بخش بزرگی از اقتصاد کشور خواهد بود.

محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک عامل سفرکارت در مورد طرح اعطا وام بیست میلیون تومانی برای سفر گفت: نرخ تسهیلات سفرکارت چهاددرصد است که در واقع نرخ تسهیلات قرض‌الحسنه محسوب می‌شود و بانک با هدف حمایت از مشاغل آسیب‌دیده در کرونا به‌ویژه گردشگری این طرح را به اجرا می‌گذارد.

این ها را هم ببینید

اعطا وام به کسب و کار آسیب دیده کرونا

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.