اطلاعیه وزارت اطلاعات در خصوص قاچاق و سوداگران دارو در کشور

0 15

به گزارش چاپار نیوز، وزارت اطلاعات در خصوص قاچاق و سوداگران دارو اعلام کرد: شبکه سازمان یافته‌ای از دلالان و سوداگران دارویی که به صورت غیرقانونی و خارج از شبکه رسمی بهداشت و درمان اقدام به تهیه و فروش داروهای درمان کرونا می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، با اقدامات اطلاعاتی مستمر سربازان گمنام امام زمان(عج)، شبکه سازمان یافته ای از دلالان و سوداگران دارویی که به صورت غیرقانونی و خارج از شبکه رسمی بهداشت و درمان اقدام به تهیه و فروش داروهای مورد استفاده در دوره درمان کرونا می‌نمودند، شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شدند.

عده ای از سوداگران و دلالان دارویی با همدستی تعداد معدودی از پرسنل متخلف مراکز درمانی، داروهای مورد استفاده در درمان کرونا را که به صورت سهمیه ای در اختیار مراکز درمانی قرار می‌گرفت؛ با هدف کسب سود نا مشروع خارج و با قیمت‌ های گزاف به خانواده های بیماران به فروش می رساندند.

با توجه به این مورد که تعدادی از اقلام دارویی، خارج از شبکه رسمی بهداشت و درمان کشور تهیه و توزیع ‌شده است. امکان تقلبی بودن این اقلام زیاد است و به همین جهت تایید سلامت داروها توسط نهادهای تخصصی ذیربط در دست بررسی قرار گرفته است.

در همین راستا، وزارت اطلاعات با هشدار به کلیه سوداگران عرصه دارو و درمان و همچنین منتشر کنندگان اخبار دروغین در فضای مجازی با هدف تشویش اذهان عمومی، اعلام کرد؛ با توجه به شیوع اپیدمی کرونا و الزام صیانت از بیماران و پرسنل زحمتکش در بخش بهداشت و درمان کشور، با هرگونه سودجویی و دلالی در این زمینه به شدت برخورد خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.