اصلاحات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰؛ بدترین اتفاقات برای مردم در حال رخ دادن است

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی دریک گفت‌وگوی خبری با خبرنگار چاپار نیوز، درباره اصلاحات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و انتقادات به این اصلاحات، سخن گفت: دو اتفاق در کمیسیون تلفیق در حال رخ دادن است که بسیار تعجب انگیز است؛ نخست آن که تمامی نقدهای که به دولت از سوی نمایندگان در خصوص بودجه سال ۱۴۰۰ می‌شد خودشان با شدت و حدت بیشتری در حال انجام دادنش هستند که این اقدامات فشار بسیار زیادی را  به دوش مردم اضافه می‌کند.

نماینده مردم رشت در دهمین دوره مجلس اظهار داشت: نکته بعدی اینکه امسال در کمیسیون تلفیق سفره مردم در حال کوچکتر شدن است که شاهد این ادعا حذف ارز نیمایی و دولتی و افزایش مالیات‌ها و عوارض‌های کمرگی است که بار این فشار را مردم باید تحمل کنند.

این سیاست مدار با اشاره به سوابق الیاس نادران رییس کمیسیون تلفیق بودجه، او را فردی باتجربه دانست وبیان کرد: از آقای نادران تقاضا دارم با دقت بیشتری به این موارد اصلاحات لایحه بودجه نگاه کنند. نمی شود شعار داد اما در عمل در تلفیق بودجه کار دیگری انجام داد. معتقدم بدترین اتفاقات در حال رخ دادن است و باید قبل از آن‌که خدایی ناکرده دیر شود، کاری کرد.

وی در ادامه سخنان خود گفت:عده‌ای این روزها در مجلس برخلاف قول و فعل شان با مردم عمل می کنند که این امر اصلاً خوشایند نیست.

مجلس یازدهم؛ خاطره تلخ در ذهن مردم

غلامعلی جعفر زاده درباره این که دولت ارز را در بودجه سال ۱۴۰۰ یازده هزار و پانصد تومان اعلام کرد اما در کمیسیون تلفیق تصمیم بر آن شد که قیمت ارز در بودجه سال آینده ۱۷ هزار و پانصد تومان شود. این افزایش زیاد قیمت ارز چه تاثیری بر قیمت کالاها می‌گذارد، اظهار داشت: هنگامی که قیمت ارز را بالا می‌برند و ارز نیمایی را هم حذف می‌کنند عملاً فشار بر روی مردم می‌آورند و این یکی از مصادیقی است که گفتم شعار می‌دهند اما جور دیگری رفتار می‌کنند.

این مقام سیاسی توضیح داد: شما نمی‌توانید به کسی فحش بدهید، رفتارش را نقد کنید اما خودتان بدتر از او عمل کنید. در حال حاضر اگر از مردم بپرسید می گویند کلیات را قبول کنید و اصلاحی انجام ندهید چون فشار بر روی ماست .

غلامعلی جعفرزاده امین آبادی عنوان کرد: معتقدم این اصلاحات لایحه بودجه پیرامون بحث‌های افراطی است که به خاطر فروش نفت به وجود آمد، در آن‌جا صحبت‌های غیر کارشناسی و افراطی صورت گرفت بعدها متوجه شدند چه گفتند!

این فرد مسئول خاطر نشان کرد: پیش بینی فروش نفت در بودجه سال ۱۴۰۰ درست بوده است و شما هنگامی که یک میلیون از آن برمی‌دارید باید جای خالی‌اش را از جیب مردم پر کنید که این یکی از بزرگترین نقص ها است.

نماینده مردم رشت متذکر شد: اصلا قابل توجیه نیست هنگامی دولت می‌گوید من فلان مقدار می‌توانم نفت بفروشم اما عده‌ای بگویند نباید بفروشی! مشخص است که مابه التفاوتش را مردم باید پرداخت کنند.

او در پایان سخنان خود درباره اصلاحات لایحه بودجه نطق کرد: فکر می کنم مجلس یازدهم یک خاطره تلخ را در ذهن مردم به جای بگذارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.