اسکان دانشجویان در خوابگاه ها از این هفته آغاز می شود

0 24

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به تشریح و توضیح برنامه‌های این دانشگاه برای اسکان دانشجویان در خوابگاه ها در سال تحصیلی جدید پرداخت.

سعید رعیتی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: «با توجه به اینکه بعضی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای انجام دفاعیه‌ها، پروژه‌ها و تحقیقات به آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مربوطه نیاز دارند، طی فراخوانی این دانشجویان را برای خوابگاه‌ها ثبت نام کرده‌ایم.»

وی افزود: «در تابستان هم بر حسب ضرورت تعدادی از دانشجویان در خوابگاه‌ها موقتا اسکان داشتند. خوابگاه‌ها از این گروه دانشجویان تحویل گرفته شده و به طور کامل ضدعفونی شده و برای ساکنان جدید آماده است.»

به گفته وی اتاق‌های چهار نفره، برای یک نفر در نظر گرفته شده‌اند ولی درصورت ضرورت امکان اسکان دونفر در اتاق‌های شش و هشت نفره وجود دارد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی خاطرنشان کرد: «البته بدون ارائه گواهی سلامت، اسکان دانشجویان در خوابگاه ها امکان پذیر نیست؛ بنابراین همه دانشجویان باید قبل از اسکان گواهی سلامت از مرکز بهداشت دریافت کنند. اسکان در خوابگاه‌ها به صورت دائم نمی‌باشد و چرخشی است؛ به عبارتی اسکان زمان مشخصی دارد و بیشترین زمان اسکان مختص دانشجویان دکتری است که به مدت یک ترم می‌باشد.»

رعیتی درباره سلف و سرویس خوابگاه‌ها اظهار داشت: «با توجه به خطرات حاصل از تجمع و لزوم حفظ سلامت دانشجویان، سلف سرویس دائم نخواهیم داشت و در حال برنامه ریزی برای فعالیت رستوران‌های مکمل و بسته‌های غذایی بهداشتی برای دانشجویان خوابگاهی هستیم.»

وی همچنین درمورد سالن‌های ورزشی دانشگاه خاطرنشان کرد: «در ترم گذشته به علت شیوع بیماری کرونا، درس تربیت بدنی در سالن‌های ورزشی برگزار نشد و اکثرا به صورت تئوری تدریس شد. در طول ترم جدید برای بازگشایی سالن‌های ورزشی تابع برنامه ریزی‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.