اورژانس در مترو از سه روز آینده به طور دائم مستقر می شود

دکتر سید رضا معتمدی در گفت وگویی، در مورد نتایج پیگیری های انجام شده در مورد رایزنی با مترو برای استقرار نیروهای اورژانس در ایستگاه های مترو تهران، اظهار داشت: طی هماهنگی های انجام شده از چندین ایستگاه مترو برای بررسی موقعیت آنها بازدید شد.

وی ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده موقعیت پنج ایستگاه از جمله ایستگاه آزادی، ایستگاه ارم سبز، میدان صنعت و میدان شهدا در اختیار ما قرار گرفت تا بتوانیم موتورلانس ها را در محل مستقر کنیم. اختصاص فضای کافی برای استقرار نیروها در ایستگاه مترو علی آباد نیز  در دست اقدام است.

معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران ، با بیان اینکه امکاناتی مانند برانکارد، جعبه کمک های اولیه، داروهای اورژانسی و غیره آنها گفتند: ما در نظر داریم که در هر ایستگاه دو موتورلانس بصورت شیفتی فعال باشند.

وی افزود: تکنسین های اورژانس با آمبولانس و موتورلانس در دو ایستگاه در میدان امام خمینی (ره) و میدان صادقیه مستقر هستند.

دکتر معتمدی درباره نکات مثبت استقرار سرویس های اورژانس در ایستگاه های مترو پایتخت گفت: “مترو شهری زیرزمینی است و استقرار سرویس های اورژانس در مترو باعث می شود شهروندان احساس راحتی کنند. بله مشکلی برای شهروندان وجود دارد ، آنها می توانند به نیروهای مستقر مراجعه کنند. علاوه بر این، مکانهایی که قرار است در آن قرار بگیریم بین مناطقی هستند که نقاط کور هستند، بنابراین امکان ارائه خدمات به شهروندانی که در آن مناطق هستند نیز وجود دارد.

وی افزود: نیروها از صبح تا زمان بسته شدن مترو که حدود ساعت ۱۱ شب است در محل مستقر می شوند.

معتمدی گفت: ما همچنین جلساتی در زمینه ایجاد ایستگاه های اضطراری مترو داشتیم که قرار است در این ایستگاه ها مکانی جدید برای ایجاد موقعیت های اضطراری جدید و استاندارد سازی آسانسورها برای انتقال مصدومان در ایستگاه های جدید در حال ساخت پیدا کنیم متأسفانه در برخی از ایستگاه هایی که قبلأ ساخته شده اند فضای کافی برای پایگاه ها وجود ندارد.

معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور گفت: نیروها در بخشی از مترو مستقر می شوند که هم در داخل و هم در خارج از مترو مسلط است و محل استقرار آنها در محلی است که مردم بتوانند آنها را ببینند.

وی گفت: استقرار نیروها در ایستگاه شهدا از اوایل ماه آینده و در ایستگاه های آزادی ، ارم سبز و صنعت حدود سه روز دیگر آغاز می شود. استقرار نیروها در ایستگاه علی آباد نیز در حال انجام است تا برخی تعمیرات انجام شود که باید در محل انجام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.