استفاده از نوعی هیدروژل برای درمان بیماری آب سیاه چشم

به گزارش چاپار نیوز، برای مقابله با بیماری آب سیاه چشم باید برای تزریق مداوم قطره های چشمی، جراحی و… اقدام نمود. این در حالی است که استفاده از نوعی هیدروژل به شما کمک می کند تا بیماری آب سیاه چشم را تا حد زیادی درمان نمایید.

بنابر گزارش نیواطلس، روش هایی که در حال حاضر برای درمان بیماری آب سیاه رایج هستند، هیچ کدام روشی قطعی برای درمان این بیماری نیستند. اما امید است تا در آینده ای نه چندان دور و تنها با دو بار تزریق نوعی هیدرو ژل در سال بتوان این بیماری را درمان کرد.

لازم به ذکر است که علت وقوع این بیماری فشار شدید زلالیه یا همان ماده درون چشم می باشد. جلو آمدن عنبیه، تنگ بودن مادرزادی برخی منافذ چشم یا مسدود شدن این منافذ با رنگدانه های عنبیه یا یاخته های خون بعد از خون ریزی درون چشم باعث مسدود شدن مسیر تخلیه مایع درون آن می گردد.

در نتیجه این عوامل، فشار زیادی بر چشم وارد می شود که به اعصاب بینایی فرد آسیب می زند و باعث نابینایی بیمار می گردد.

اخیرا محققان آمریکایی برای باز کردن دقیق و مطمئن مسیر تخلیه مایع چشم، هیدروژلی را با استفاده از یک پلیمر طبیعی تولید نموده اند که ماهیتی غیر سمی دارد. جالب است بدانید که برای تزریق این مایع به چشم از سوزنی به طول کمتر از یک میلیمتر استفاده شده و روند این تزریق هم تنها چند دقیقه زمان نیاز دارد.

در آزمایش های انجام شده روی خرگوش ها، استفاده از این روش تزریقی پس از مدت چهار ماه منجر به بهبود بینایی حیوان شده است. به همین علت هم امید است تا با انجام این تزریق روی انسان ها، پس از گذشت مدت شش ماه بینایی افراد مبتلا به بیماری آب سیاه چشم تا حدودی بهبود پیدا کرده و درمان شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.