احمد ریواده: بیش از ۵۰% مردم مشهد از ماسک استفاده می کنند

0 9
به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، احمد ریواده معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار مشهد در خصوص استفاده مردم مشهد از ماسک اعلام کرد: بر اساس آخرین ارزیابی صورت گرفته هم‌اینک ۶۵ درصد شهروندان مشهدی هنگام حضور در اماکن عمومی مانند ادارات، بازار‌ها و دیگر اماکن ماسک بهداشتی بر صورت دارند که نشانگر مطلوبیت گرایش آگاهانه عمومی نسبت به ضرورت استفاده از ماسک در مشهد است.

ریواده در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم در مشهد گفت: دلایل اجتماعی و اقتصادی باعث شده بخشی از جامعه از این وسیله حفاظتی در برابر شیوع کرونا استفاده نکنند، در واقع این افراد به استفاده از ماسک تمایل دارند، اما امکانات لازم را در اختیار ندارند.

وی همچنین ادامه داد: این گروه مانند برخی از ساکنان مناطق محروم و حاشیه نشین مشهد و دانش آموزان این مناطق با وجود تمایل به رعایت استفاده از ماسک با کمبود این امکانات مواجه هستند که باید در خصوص تامین این تسهیلات در مناطق یاد شده چاره جویی کرد.

ریواده همچنین با تاکید بر اهمیت رسانه ها در آگاهی سازی مردم در خصوص استفاده از ماسک، گفت: رسانه‌ها باید به خانواده‌ها اطلاع رسانی کنند که می‌توان با استفاده از امکانات موجود در منزل ماسک تولید کرد و هزینه اضافی برای خرید ماسک متحمل نشد، لذا این موضوع باید برای مردم تشریح و اطلاع رسانی شود.

معاون فرماندار مشهد اضافه کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده ۸۳ درصد مردم در آئین‌های سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مشهد از ماسک استفاده می‌کردند، اما متاسفانه این فرهنگ بهداشتی در برخی اماکن عمومی و به ویژه بازار‌ها رعایت نمی‌شود.

وی همچنین تاکید کرد: مشکل فرهنگی استفاده از ماسک مربوط به بازار‌ها و تجمعات مردمی در اماکن تجاری و برخی ادارات و دستگاه‌های اجرایی است که متاسفانه از سوی کسبه و مردم این مساله مهم مورد توجه قرار نگرفته است که نیازمند فرهنگ سازی در این خصوص هستیم.

معاون فرماندار مشهد در نهایت گفت: متاسفانه تردد مردم در دیگر اماکن عمومی نظیر مراکز درمانی نیز با عدم استفاده از ماسک همراه بوده است که باید به این موضوع نیز توجه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.