جنجال در مشهد؛ استفاده از مانکن زنده در ویترین یک فروشگاه!

ظهر دیروز یکی از بوتیک‌های مشهور عرضه لباس زنانه در آزادشهر مشهد، در اقدامی جنجال برانگیز و غیر منتظره، از مانکن زنده خانم برای تبلیغ اجناس خود استفاده کرد.

به گزارش سایت چاپار نیوز، عضو هیات مدیره اتحادیه پوشاک مشهد اعلام کرد: فروشگاه‌هایی که اقدام به هنجارشکنی کنند مورد برخورد بازرسان اصناف، اتحادیه و اماکن قرار می‌گیرند.

وی در رابطه با انتشار خبر و عکس استفاده یکی از فروشگاه های سطح شهر مشهد از مانکن زنده خانم در پشت ویترین، بیان کرد: تاکنون در سطح شهر مشهد چنین موضوعی را شاهد نبودیم و نشنیدیم.

عضو هیات مدیره اتحادیه پوشاک مشهد ضمن اشاره به این نکته که مدام از فروشگاه‌های سطح شهر مشهد بازرسی صورت می گیرد، گفت: بازرسی کردن از ۱۰ هزار عضو اتحادیه پوشاک اقدام به بسیار مشکلی است و در این کار هم بازرسان اتحادیه و هم اماکن و اتاق اصناف با یکدیگر همکاری می‌کنند.

این مقام مسئول ضمن بیان این موضوع که تا به امروز پرونده‌های گران فروشی، کم فروشی و فروش جنس نامرغوب داشتیم، اظهار کرد: اما تا امروز استفاده از مانکن زنده در سطح شهر مشهد نداشته‌ایم.

اطمینان ادامه داد: در صورت وقوع تخلف در فروشگاه‌ها برخورد اول ما تذکر و در صورتی که تخلف ادامه‌دارو یا هنجارهای جامعه نادید گرفته شود، به صورت کتبی اخطار می‌دهیم و در صوت ادامه پلمب می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: البته گاهی اوقات فروشگاهی نه از روی عمد، بلکه ناآگاهی و در حوزه برندینگ دست به حرکتی خلاقانه می‌زند که تخلف محسوب می‌شود که مطلوب ما نیست و تذکر می‌دهیم و فروشنده قانع می‌شود که همانجا موضوع تمام می‌شود؛ اما گاهی اصرار به تخلف دارد که مورد برخورد قرار می‌گیرد.

عضو هیات مدیره اتحادیه پوشاک مشهد با بیان اینکه بازرسان اتحادیه فردا اول صبح برای بازرسی به محل مربوطه خواهند رفت، متذکر شد: مدل فعالیت یک فروشگاه در مشهد با دیگر شهرهای کشور تفاوت دارد و از حساسیت بیشتری برخوردار است و اصولا به دلیل مذهبی بودن شهر مشهد مردم چنین مواردی را نمی‌پذیرند، بنابراین انتظار داریم که فروشگاه‌ها این حساسیت‌ها را درنظر گیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.