استخدام صد هزار نیروی جدید در آمازون در پی گسترش خریدهای اینترنتی در جهان

0 11

به گزارش چاپار نیوز، روز دوشنبه شرکت آمازون اعلام کرد که استخدام خود را افزایش داده است و تمایل دارد که صد هزار کارگر را استخدام نماید تا بتواند پاسخگوی تقاضای خریدهای آنلاین در زمان اپیدمی کرونا باشد.

شرکت آمازون، بزرگترین سایت فروشگاهی خرید اینترنتی در جهان است که توسط جف بزوس تاسیس شده و اداره می شود. جف بزوس اعلام کرد که این موقعیت های کاری جدید به صورت تمام وقت و نیمه وقت هستند. استخدام برای کشورهای آمریکا و کانادا بوده و در ۱۰۰ مرکز مرتب سازی بسته ها و ارائه خدمات می باشد که در ماه سپتامبر افتتاح خواهند شد.

حقوق کارگران جدید آمازون برای هر ساعت ۱۵ دلار است. این استخدام آمازون چهارمین دوره استخدام این شرکت در سال جاری میلادی می باشد. با توجه به گسترش ویروس کرونا در جهان و افزایش حجم خریدهای اینترنتی، این دوره استخدام آمازون می تواند یکی از سنگین ترین و شلوغ ترین دوره های استخدامی آمازون باشد. مجموعه آمازون در این خصوص اعلام کرد: بیش از صدهزار کارگر اضافی برای کمک به بسته‌بندی بسته‌های ارسالی برای جشن کریسمس نیز اضافه خواهد شد.

آمازون چه تعداد شغل ایجاد کرده است؟

به فاصله چند روز پس از اعلام آخرین دوره استخدام آمازون، تعداد ۳۳۰۰۰ شغل شرکتی در این مجموعه ایجاد می شود. جف بزوس خبر از ایجاد ۱۰۰.۰۰۰ و ۷۵.۰۰۰ شغل عملیاتی جدید طی ماه های مارس و آوریل خبر داد. دیو کلارک، معاون ارشد عملیات جهانی در آمازون، گفت: ما فقط در این ماه ۱۰۰ ساختمان برای جبران کار‌های عقب افتاده و مرتب سازی بسته‌ها در ایستگاه‌های تحویل و سایت‌های دیگر افتتاح می‌کنیم.

این در حالی است که آمازون اعلام کرده است که سود حاصل از استخدام نیروهای جدیدش را به بیماران کرونایی اختصاص دهد. جالب است بدانید که سهام آمازون در سال جاری در حدود ۷۰ درصد افزایش یافته است که این افزایش سهام سبب شد تا جف بزوس به ثروتمندترین مرد جهان تبدیل شود.

از سال ۲۰۱۰ تا امروز شرکت آمازون نزدیک به ۶۰۰.۰۰۰ شغل در دفاتر شرکتی و سایت های عملیاتی خود در آمریکا و به طور مستقیم ایجاد کرده است و بیشتر از ۳۵۰ میلیارد دلار در نزدیک به ۴۰ ایالت سرمایه گذاری کرده است.

سایت رسمی آمازون

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.