از خروج سفیر آمریکا از بغداد تا تعطیلی سفارت آمریکا در عراق!

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، شبکه خبری «اسکای نیوز» خبر از خروج «متیو تولر» سفیر آمریکا در عراق از بغداد و رفتن اش به کنسولگری این کشور در اربیل داده است.

اسکای نیوز همچنین ضمن اشاره به بعضی منابع خبری که پیش از این اعلام کرده بودند که آمریکا تصمیم به تعطیلی سفارت خود در بغداد دارد، گزارش داد که احتمال می‌رود این تصمیم امروز -دوشنبه- اعلام شود.

علاوه بر این، بر اساس گزارش منتشر شده توسط شبکه الشرقیه، دولت آمریکا عملاً تصمیم به تعطیلی سفارت خود در بغداد گرفته است و تحریم‌های سنگینی بعد از بستن این سفارت‌خانه اعمال خواهد شد.

این در حالی است که شبکه العربیه به نقل از منابع آگاه گزارش داده است که تکذیبی از جانب آمریکا در مورد خروج سفیر آمریکا از بغداد و رفتن وی به اربیل وجود دارد.

پیش از این یک منبع عراقی اعلام کرده بود، وزارت خارجه آمریکا به رئیس جمهوری عراق نسبت به تعطیلی سفارت ایالات متحده در بغداد آخرین هشدار را داده است.

یک مقام عالی رتبه دولت عراق به سی ان ان گفت: مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا هشدار داده است در صورت تداوم حملات گروه‌های عراقی به سفارت آمریکا در بغداد، ایالات متحده اقدام به تعطیلی سفارت خود در عراق می‌کند.

این منبع که به دلیل حساس بودن این موضوع خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد، پمپئو آخرین هشدار را به دولت عراق داده تا اقدامات لازم برای توقف حملات به سفارت آمریکا و کاروان‌های نظامی این کشور در بغداد اتخاذ شود.

چندی پیش نیز «تری برانستاد» سفیر آمریکا در چین استعفا داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.