ارزش مالی تیم ملی ۵۰ درصد سقوط کرد/ گران‌ترین و ارزان‌ترین بازیکن ایران

در حال حاضر ارزش مالی تیم ملی نسبت به زمان حضور کی روش و ویلموتس کمتر است؛ به طوری که در ارزش گذاری‌ها این تیم با سقوطی پنجاه درصدی مواجه شده است.

به گزارش چاپار، به دنبال تغییر و تحولات دراگان اسکوچیچ در تیم ملی و غیبت چندین بازیکن تاثیرگذار از جمله سردار آزمون، مهدی طارمی، علیرضا بیرانوند، علیرضا جهانبخش، رامین رضاییان، سامان قدوس و … در اردوی ایران، ارزش این تیم از دوران حضور دراگان اسکوچیچ هم کمتر شد.

براساس اعلام سایت ترانسفر مارکت و طبق آخرین فهرست بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی، تیم اسکوچیچ از سوی ترانسفرمارکت ۲۵.۵ میلیون یورو ارزش‌گذاری شده است که به نسبت دوران ویلموتس و کی‌روش کاهش قابل توجهی داشته است.

ارزش مالی تیم ملی ایران در دوران سرمربیگری ویلموتس ارزشی در حدود ۴۵ ملیون یورو و در زمان مربیگری کی روش ۵۸.۱ میلیون یورو بود که بیشتر از دو برابر ارزش کنونی تیم ملی ایران با دراگان اسکوچیچ است.

البته مشخص است که این کاهش ارزش‌گذاری تیم ملی از سوی ترانسفرمارکت، به دلیل حضور بازیکنان جوان و آینده‌دار و غیبت بازیکنان گران‌قیمت فوتبال ایران در تیم‌های زنیت، پورتو و برایتون است.

گران‌ترین و ارزان‌ترین بازیکنان تیم‌ملی چه کسانی هستند؟

در این ارزش‌گذاری، کاوه رضایی و علی قلی‌زاده، بازیکنان ملی‌پوش شارلوا با ۴ میلیون یورو در صدر جدول قرار دارند. میلاد محمدی با ۲.۸ میلیون یورو، مجید حسینی با ۱.۷ میلیون یورو و امیر عابدزاده با ۱.۳ میلیون یورو رده‌های سوم تا پنجم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

در این فهرست عارف غلامی، اکبر ایمانی، مهدی قایدی، سعید عزت‌اللهی و مهدی شیری  پنج بازیکن انتهایی هستند که به علت شرایط سنی و تیمی خود ارزش کمتری دارند.

براساس بررسی سایت ترانسفرمارکت درخصوص ارزش مالی تیم ملی کشورهای مختلف، تیم‌های کره‌جنوبی با ۱۳۴ میلیون یورو، ژاپن با ۱۰۳ میلیون یورو، استرالیا با ۴۳.۵ میلیون یورو و … ارزشمندتر از تیم ملی ایران هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.