رئیس دانشگاه تهران: پیگیر ارائه خوابگاه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستیم

محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران، درمورد وضعیت آموزشی این دانشگاه و حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی در خوابگاه‌ها و دانشگاه، با توجه به محدودیت‌های شدیدتر اعمال شده در شهر تهران، توضیح داد: «در دانشگاه تهران آموزش به هیچ وجه معلق و تعطیل نشده است. تنها مساله‌ای که شاید کمی به تعویق افتاده باشد، بحث ارائه خوابگاه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی است.»

وی در خصوص تعویق ارائه خوابگاه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی تصریح کرد: «کار یک سری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و آن دسته‌ای که نتوانستیم به آنها خوابگاه بدهیم، کمی به تعویق افتاده که در حال پیگیری آن هستیم. ما فقط طی همین دو سه هفته اخیر نتوانستیم به دانشجویانی که به آزمایشگاه نیاز دارند، خوابگاه بدهیم و این روند کمی تاخیر داشته، اما به طور کل حدود هزار دانشجو در خوابگاه‌ها هستند و با رعایت پروتکل‌ها به آزمایشگاه می‌آیند.»

رئیس دانشگاه تهران در مورد ادامه فعالیت‌ پارک‌های علم و فناوری این دانشگاه اظهار کرد: «برنامه‌های دیگر دانشگاه مانند اقدامات پارک‌های علم و فناوری، کلیه کلاس‌ها و برنامه‌های آموزشی در فضای مجازی و یا حتی در صورت نیاز حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال اجراست.»

نیلی احمدآبادی با اشاره به ارائه اتاق‌ های مجازی به هر یک از اساتید که مایل به آموزش الکترونیکی هستند، گفت: «در این میان ما تلاش کردیم برای هر کدام از اساتید که متقاضی آموزش الکترونیکی هستند، یک اتاق مجازی ارائه دهیم تا بتواند با دانشجویان ارشد و دکترای خود ارتباط داشته باشند و آن‌ها را راهنمایی کنند.»

اینترنت دانشگاه تهران مشکلی ندارد

رییس دانشگاه تهران در پاسخ به این سوال که با توجه به محدودیت‌های دو هفته‌ای در تهران، وضعیت دانشجویانی که متقاضی خوابگاه و آزمایشگاه هستند، چه خواهد شد؟ گفت: «ماندن در خوابگاه‌ها به تمایل خود دانشجویان بستگی دارد و از نظر ما ایرادی ندارد و می‌توانند در خوابگاه بمانند. از طرفی ما برنامه ریزی کردیم، تعداد افراد در اتاق را به حداقل برسانیم تا مشکلی برای دانشجویان پیش نیاید.»

 نیلی احمدآبادی درمورد اینکه بعد از گذشت ۹ ماه، همچنان دانشجویان درخصوص سرعت اینترنت دانشگاه تهران مشکل دارند و با ابلاغ ممنوعیت استفاده از پیام رسان‌های خارجی برای اساتید و دانشجویان، زمینه دسترسی آن‌ها محدودتر شده است، گفت: «در خصوص وضعیت اینترنت دانشگاه تهران باید بگویم که ما فقط روز یکشنبه دو هفته گذشته با مشکل مواجه شدیم، که بعد از این مساله پهنای باند را افزایش دادیم. البته فکر می‌کنیم آن روز اینترنت کل کشور مشکل داشت.»

وی تاکید کرد: «طبق گزارشی که به تازگی دریافت کردم، مشکلی از بابت اینترنت دانشگاه تهران نبود و قبل از ورود دانشجویان جدید هم مشکلی نداشتیم، مگر این که فردی در منطقه دور افتاده‌ای مشکل اینترنتی داشته باشد.»

رییس دانشگاه تهران در واکنش به ممنوعیت استفاده از پیام رسان‌های خارجی توسط اساتید و دانشجویان، توضیح داد: «ما اصرار داریم دانشجویان به سیستم‌ e_learn (یادگیری الکترونیکی) بیایند، زیرا در این سیستم کلاس‌ها ضبط می‌شود و دانشجو می‌تواند بعدها از آن استفاده کند. ضمن اینکه در این سیستم حضور و غیاب‌ها صورت می‌گیرد و کلاس‌ها نظم دارند. در این میان تلاش شده، ساعت آموزش و کلاس‌ها مقداری انعطاف پذیر شود و مشکل اینترنت به وجود نیاید یا کاهش یابد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.