ادعای توهم آمیز ترامپ درباره توافق ایران با او پس از انتخابات !

0 11

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در پی ابلاغیه ای توهم‌آمیز درباره توافق ایران با دولت شرورانه اش ادعا کرد که ایران بلافاصله پس از پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ برای توافق با او تماس خواهد گرفت.

دونالد ترامپ در سخنرانی روز دوشنبه برای هواداران خود در «دیتون» ایالت اوهایو ادعا‌های بی پایه و اساس خود را مجددا تکرار کرد و گفت: ایالات متحده می‌خواهد ایران کشوری قدرتمند باشد، اما نمی‌خواهد این کشور سلاح هسته‌ای داشته باشد.

ترامپ برای شکستن رکورد قبلی ادعاهایش در خصوص توافق با ایران، این بار زمان آن را نیز پیش‌بینی کرد. رئیس جمهور آمریکا گفت تقریبا ۹ ثانیه پس از پیروزی تماسی خواهیم داشت و آن ایران خواهد بود که می‌خواهد توافق کند. ما می‌خواهیم آن‌ها توافق کنند.

ترامپ برای توجیه اعمال شرورانه خود علیه جمهوری اسلامی به ویژه تروریسم اقتصادی دولتش علیه ملت ایران ادعا کرد: ما می‌خواهیم آن‌ها خوب باشند، ما می‌خواهیم آن‌ها قوی باشند، این بسیار ساده است آن‌ها فقط نمی‌توانند سلاح هسته‌ای داشته باشند.

رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه با اعلام خبر اعمال تحریم علیه ۲۷ نهاد و فرد ایرانی گفت: «اینجانب امروز اقدامات جدیدی برای محدود کردن تلاش ایران در جهت دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای، موشکی و متعارف به کار گرفته‌ام». ترامپ این را هم متذکر شد که اقدام امروز آمریکا پیام روشنی به ایران و همچنین کسانی که در برابر ایران ایستادگی نمی‌کنند، مخابره می‌کند. دونالد ترامپ در آخر سخنان خود این را هم مدعی شد که آمریکا اجازه نمی‌دهد ایران توانایی‌های بیشتری را برای تهدید و وحشت مستقیم کشور‌های جهان به پیش ببرد.

ترامپ هر از چندگاهی موضوع توافق با ایران بلافاصله پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را هر بار به گونه‌ای مدعی می شود، این در حالیست که او در چهار سال اول ریاست جمهوری خود به خوبی ثابت کرده است که متعهد و پایبند به هیچ توافق بین‌المللی نیست و شهرتی جهانی در زیر پا گذاشتن پیمان‌های دیپلماتیک دارد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، پیش از این ادعا کرده بود که تنها راه حل پیش‌رو، اعمال فشار علیه ایران و گفتگوهای جامع است.

اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا در حالی مطرح می‌شود که ایران تاکید کرده است که هرگز زیر بار فشار و تحریم تن به مذاکره با آمریکا نمی‌دهد. سایر کشور ها رفتار یک‌جانبه‌گرایانه آمریکا محکوم کرده اند، تا جایی که واشنگتن در موضوع تحریم تسلیحاتی ایران متحمل شکست سنگینی شد و فقط جمهوری دومینیکن به پیشنهاد آمریکا در سازمان ملل رای مثبت داد.

اقدامات بی ثمر آمریکا در جهت فعال‌سازی مکانیسم ماشه نیز تاکنون ناموفق بوده و این مکانیسم تاکنون هرگز فعال نشده است.

این در حالی است که ایران در پاسخ به بی تعهدی آمریکا و بر اساس بندی از توافق هسته‌ای، اقدام به کاهش سطح تعهدات خود ذیل برجام کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.