ادعای ترامپ مبنی بر تماس ایران با وی برای بازگشت به توافق

0 14

به گزارش چاپار نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ادعا کرد که در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ ایران با تماس، برای انعقاد توافقی جدید اقدام خواهد کرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنرانی کمپین انتخاباتی خود در روز پنج‌شنبه در کارولینای شمالی ضمن یادآوری ترور سردار قاسم سلیمانی، این سردار را “بزرگ‌ترین تروریست جهان” و “قاتل نیروهای آمریکایی” اعلام کرد.
ترامپ در ادامه با اعلام خروج خود از برجام، بار دیگر توافق هسته‌ای با ایران را “فاجعه‌بار” نامید.
ترامپ در این سخنرانی ادعا کرد: اولین تماسی که در صورت پیروزی در انتخاب دریافت خواهم کرد از طرف ایران خواهد بود که می‌گویند “می‌توانیم به توافق برسیم؟” چراکه با وجود تحریم‌ها و تمام کارهایی که کرده‌ایم کشورشان دارد به جهنم می‌رود!
وی افزود: من به‌ آن‌ها گفتم که تا پس از انتخابات صبر کنند اما تاکید کردم که پس از انتخابات همه چیز سخت‌تر خواهد شد.  به آن‌ها گفتم که تا پس انتخابات صبر کنند چراکه الان نمی‌توانند توافق کنند. اگر جوی خواب‌آلود پیروز شود، به بهترین توافق ممکن می‌رسند.

دونالد ترامپ بار دیگر در جمع هوادارانش در استفورد ایالت فلوریدا از اقدامات یک جانبه دولت خود در جهت خروج از توافق هسته ای دفاع نمود و سپس گفت: من از توافق هسته ای فاجعه بار دولت قبلی خارج شدم.

ترامپ مجددا ادعای انتخاباتی اش را مبنی بر تمایل ایران به مذاکره با آمریکا در صورت پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تکرار نمود و اظهار کرد: احتمالا اولین تماس تلفنی ای که پس از پیروزی در انتخابات دریافت می کنم از ایران باشد که بسیار مشتاق یک توافق هستند،  به دلیل این که میزان تولید ناخالص داخلی آن ها زیر ۲۸ درصد است.

ادعای انتخاباتی ترامپ در حالی مطرح شد که مقامات کشورمان تا کنون تاکید کرده اند که با وجود خروج آمریکا از توافق هسته ای و اعمال تحریم های متعدد اقتصادی، تنها در صورت بازگشت آمریکا به این توافق و در چارچوب آن اقدام به مذاکره با این کشور خواهند کرد.

این در حالی است که محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این خصوص و طی مصاحبه ای با شبکه راشا تودی اعلام کرده بود که با وجود سختی های بسیار در مسیر مذاکراتی که به توافق هسته ای منجر شد، حاضر نیست این توافق را به خاطر رضایت شخصی کسی از بین ببرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.