احتکار روغن نباتی در ارومیه / کشف ۱۲ فقره احتکار از ابتدای سال

به گزارش چاپار نیوز، ایرج مرندی بیان کرد: طی بازرسی از انبارهای کالاهای اساسی سطح شهرستان ارومیه ۱۹ تن انواع روغن نباتی مایع و جامد که در یکی از انبارها احتکار شده بود کشف و پس از تکمیل پرونده احتکار به مبلغ بیش از ۲ میلیارد و ۲۷۲ میلیون ریال جهت رسیدگی و صدور حکم نهایی به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی افزود: همچنین مقدار ۹۶۴۰ کیلوگرم روغن نباتی به تعداد ۱۹۲۸ حلب ۵ کیلویی که در یک انبار دیگر احتکار شده بود کشف و پرونده احتکار به ارزش بیش از یک میلیارد و ۳۵۹ میلیون ریال تکمیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان، مرندی یادآوری کرد: از ابتدای سال جاری ۱۲ فقره پرونده احتکار به ارزش بیش از ۲۳ میلیارد و ۵۲۸ میلیون ریال کشف و ضبط شده است که جهت رسیدگی و صدور حکم نهایی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده شده است.

سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان عنوان کرد: اقلام احتکاری کشف شده طی سال جاری انواع خودرو، سیمان، روغن موتور، روغن نباتی، لاستیک، آرد، برنج و شکر است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.