احتمال فروپاشی کابینه رژیم صهیونیستی در صورت تصویب نشدن بودجه

به گزارش چاپار نیوز، میکی زوهر یکی از اعضای ارشد حزب لیکود منتسب به بنیامین نتانیاهو در سخنانش احتمال فروپاشی کابینه رژیم صهیونیستی به ریاست بنیامین نتانیاهو را بسیار محتمل دانست. در حال حاضر و با وجود اختلافات زیاد، دو حزب آبی وسفید و لیکود کابینه ای ائتلافی را تشکیل داده اند. این اتفاق در شرایطی رخ داده که احتمال فروپاشی این کابینه را تهدید می نماید.

پس از برقراری توافق بین بنی گانتس رئیس حزب آبی وسفید و بنیامین نتانیاهو رئیس حزب لیکود، مقرر شده است تا مقام نخست وزیری در اراضی اشغالی هر یک سال و نیم یک بار بین این دو نفر جا به جا شود. این در حالی است که مخالفان نتانیاهو اعلام کرده اند که این توافق هرگز عملی نمی شود، زیرا که نخست وزیر رژیم صهیونیستی فرد دروغگویی می باشد.

نتانیاهو طی مصاحبه ای با یک شبکه رادیویی اظهار کرد: آبی و سفید توافقی با حزب یش عاتید برای تشکیل کابینه با لیست مشترک اعراب انجام داده است.

نتانیاهو در ادامه گفته هایش این اقدام حزب آبی وسفید را مورد انتقاد قرار داد.

این در حالی است که حزب آبی وسفید به اظهارات میکی زوهر واکنش نشان داده و آن ها را بی ارزش اعلام کرده است. حزب مذکور طی بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد: حتی در لیکود هم میکی را جدی نمی گیرند. به حرف زدن ادامه بده، چون این تنها چیزی است که می دانی چطور انجام دهی،  اگر چه در آن هم خیلی موفق نیستی.

لازم به ذکر است، در صورتی که کابینه رژیم صهیونیستی تا ۲۳ دسامبر به توافقی درباره بودجه نرسند، روند انتخابات جدید به صورت خودکار در دستور کار رژیم صهیونیستی قرار خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.