احتمال خاموشی در زمستان به دلیل عدم هماهنگی بین بخشهای مختلف دولت

به گزارش چاپارنیوز، علی اصغر عنابستانی امروز (یکشنبه) در جلسه علنی پس از قرائت گزارش کمیسیون انرژی در مورد خاموشی های اخیر، با اشاره به مشکل کمبود آب در کشور و انتقاد از عملکرد دولت در زیرساخت های حیاتی از جمله مسکن، پول ملی، خودکفایی، انرژی و برق کشور و یادآوری بیانات مقام معظم رهبری چند سال پیش و نیاز به ۲۰ تا ۳۰ هزار مگاوات برق با انرژی هسته ای،در مورد احتمال خاموشی در زمستان افزود: اگر توجه می شد، ما امروز با این مشکلات روبرو نمی شدیم.

عنابستانی ادامه داد: آقایی ادعا می کند که کاری کرده است که هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد و هم چرخ اقتصاد. آقای عزیز، در دوره ۸ ساله شما، نه چرخ سانتریفیوژ چرخید و نه اقتصاد و نه چرخ دیگری به غیر از چرخ نفوذ، فساد و ناکارآمدی. دلایلی که مقامات برای عدم ساخت نیروگاه آورده اند، مانند توافق نامه پاریس، بهانه خط نفوذ است. چرا نیروگاه هسته ای جدید، علی رغم تأکید بر برنامه و نیروگاه فسیلی ساخته نشد و آنچه ساخته شد نیروگاه های نیمه تمام بود.

وی افزود: رشد تولید برق در دولت های نهم و دهم ۸۵ درصد و رشد تولید برق در این دولت تنها ۲۳ درصد بوده است. چرا فکری نکرده و نیروگاهی ساخته نشد؟ در این بلایای برق نیز دلیل اصلی عدم هماهنگی بین بخشهای مختلف دولت است.

این نماینده مجلس ادامه داد: با این وضعیت، احتمال خاموشی در زمستان وجود دارد، دولت باید بلافاصله وضعیت برق را تعیین تکلیف کند. سال آینده، کشور به ۱۴۰۰۰ مگاوات برق نیاز دارد، ما ۴۰۰۰ مگاوات در حال تکمیل داریم که باید حداقل ۲ تا ۳ هزار مگاوات آن تکمیل شود.

عنابستانی در پایان گفت: می توان ۲ تا ۳ هزار مگاوات برق از پس انداز و اصلاح شبکه، ۳ هزار مگاوات از محل پنل های خورشیدی بصورت متمرکز و یک هزار مگاوات از محل پروژه های پراکنده تأمین کرد، بنابراین اگر دولت بخواهد می تواند مشکل کمبود برق را حل کند، امیدواریم که این مشکلات با حضور دولت انقلابی حل شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.