بررسی امکان حمله به تاسیسات هسته ای ایران توسط ترامپ

به گزارش چاپار نیوز و به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، دونالد ترامپ ، ریاست جمهوری آمریکا در روز پنج شنبه پیش امکان حمله به تاسیسات هسته ای ایران را مورد بررسی قرار داده است.

نیویورک تایمز ادعا کرده است که در گزارشی از روزنامه نیویورک تایمز اعلام شده است که هرگونه حمله بالقوه، روی تاسیسات نطنز متمرکز است.

بر طبق گزارش مذکور، پس از ارزیابی ترامپ در زمینه امکان هدف قرار دادن تاسیسات هسته ای ایران و بررسی سناریوهای مختلف در این خصوص، تعدادی مشاور و مقام ارشد آمریکایی در راستای هشدار دادن به وی نسبت به پیامدهای چنین حرکتی، اقدام نمودند و او را از انجام این حمله منع کردند.

این مقامات ارشد آمریکایی که شامل مایک پنس، معاون رئیس جمهوری، مایک پومپئو، وزیر خارجه، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش و کریستوفر سی. میلر، سرپرست پنتاگون بودند به ترامپ هشدار دادند که چنین اقدامی می تواند باعث شروع درگیری هایی جدی تر شود. در حالی که فقط چند ماه به پایان دولت وی باقی مانده است.

لازم به ذکر است ترامپ در هفته گذشته، وزیر دفاع آمریکا “مارک اسپر”را اخراج کرد و همین موضوع باعث افزایش گمانه زنی ها در مورد حمله به ایران شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.