احتمال بازگشت اوج بیماری کرونا در استان خوزستان

به گزارش چاپار نیوز، رضا نجاتی، سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان اعلام کرد: متاسفانه شرایط گذشته در حال تکرار شدن است و نگران بازگشت دوران تلخ و پراضطراب اوج بیماری در استان خوزستان هستیم.

رضا نجاتی در رابطه با احتمال بازگشت اوج بیماری کرونا بیان کرد: متاسفانه شرایط گذشته در حال تکرار شدن است و نگران بازگشت دوران تلخ و پراضطراب اوج بیماری در استان خوزستان هستیم.

وی در ادامه در خصوص راه های جلوگیری از احتمال بازگشت اوج بیماری کرونا گفت: از مردم عزیز استان خوزستان انتظار داریم توصیه‌ها را جدی گرفته و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند. با توجه به شرایطی که در کشور و استان حاکم است، همه ما موظفیم پروتکل‌ها را رعایت کنیم تا جان خود و دیگران را حفظ و از این مرحله سخت و نفس‌گیر عبور کنیم.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان ضمن اشاره بر اهمیت و تاثیر استفاده از ماسک در کنترل شیوع اپیدمی کرونا اظهار کرد: گرچه استان خوزستان استانی با آب و هوای گرم است اما تحمل گرما قابل تحمل‌تر از این بیماری و از دست رفتن عزیزان است.

شیوه برگزاری آیین اربعین حسینی در خوزستان

نجاتی به سوالی در رابطه با شیوه برگزاری آیین اربعین حسینی اینگونه پاسخ داد: در رابطه با اربعین با توجه شیوع بیماری در منطقه و در ایران و عراق نشست‌هایی میان مسئولان دو کشور برگزار شد و مسئولان عراق اعلام کردند امسال با توجه به شیوع کرونا اجازه برگزاری اربعین و مراسم پیاده‌روی به سوی کربلای معلی را نمی‌دهند لذا از مردم عزیز انتظار داریم به هیچ عنوان به سمت پایانه‌ها حرکت نکنند چرا که اجازه خروج به آنها داده نمی‌شود.

وی درادامه گفت: همچنین موکب‌ها امکان فعالیت در مسیرهای به سمت پایانه‌های مرزی را ندارند و تنها برخی از موکب‌ها درون شهرها با رعایت موازین بهداشتی اجازه خواهند داشت مواد بهداشتی توزیع کنند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان طی یک برنامه تلویزیونی در روز پنجشنبه عنوان کرد: امسال برنامه پیاده‌روی‌هایی که در سال‌های قبل در سطح شهرستان‌ها برگزار می‌شد را نیز نداریم و مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش در سطح مساجد با رعایت تهویه، فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.