اجباری شدن استفاده از ماسک در شهر تهران برای پیشگیری از انتقال کرونا

0 9

به گزارش چاپار نیوز، دکتر مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در رابطه با اجباری شدن استفاده از ماسک از امروز در سطح شهر تهران و ممنوعیت ورود بدون ماسک به ناوگان عمومی اعلام کرد: الزامی شدن استفاده از ماسک اقدامی موثر برای پیشگیری از کرونا و آنفلوانزاست.

دکتر مسعود مردانی ضمن تاکید بر اجباری شدن استفاده از ماسک از امروز در تهران اظهار کرد: اولا باید توجه کرد که در هر تجمعی امکان انتقال کرونا وجود دارد. بر همین اساس اجباری شدن استفاده از ماسک، به عنوان اقدامی پیشگیرانه برای کرونا اقدامی بسیار موثر است. زیرا در حال حاضر بر روی انتقال هوابرد و یا انتقال از طریق ریز قطرات تنفسی آلوده اتفاق نظر وجود دارد.

وی اینگونه ادامه داد: در عین حال در فصل پیش رو با شیوع احتمالی آنفلوانزا هم مواجهیم که تقریبا راه های شیوع و انتقال آن هم با کرونا مشابه است. بنابراین با استفاده از ماسک هم از ابتلا به کرونا و هم از ابتلا به آنفلوانزا پیشگیری می شود.

مردانی پس از توصیه به اینکه که مردم حتما و با دقت از ماسک استفاده کنند، بیان کرد: در عین حال طبق تجربه ای که در اسفند و فروردین داشتیم، دیدیم که مردم به خوبی رعایت کردند، جریمه ای هم اتفاق نیفتاد و توانستیم بیماری را کنترل کرده و کاهش دهیم. فکر می کنم راهکارهای دیگری هم برای استفاده مردم از ماسک وجود دارد و جریمه راه حل آخر است.

در انتها باید اعلام کنیم که به تازگی حسن روحانی، رییس جمهور کشور اعلام کرده است که حضور افراد بدون ماسک در سطح شهر با جریمه ۵۰ هزار تومنی همراه خواهد بود که وظیفه اعمال این جریمه به بسیج واگذار شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.