اثر بخشی اسپوتنیک وی در برابر جهش های ویروس کرونا

به گزارش چاپارنیوز، محققان روسی دیروز (شنبه) اعلام کردند: در یک مطالعه جدید اثر بخشی واکسیناسیون مجدد با واکسن اسپوتنیک وی برای محافظت در برابر جهش های جدید ویروس کرونا آزمایش شد که نتایج خوبی داشت.

«دنیس لوگونوف»، معاون تحقیقات مرکز گامالیا در روسیه، گفت: مطالعه اخیر انجام شه توسط این مرکز نشان داد که واکسیناسیون مجدد با واکسن اسپوتنیک وی در برابر جهش های جدید ویروس کرونا، از جمله سویه جهش یافته در انگلیس و آفریقای جنوبی، به خوبی عمل می کند.

انتظار می رود نتایج این آزمایش اثر بخشی اسپوتنیک وی روی جهش های ویروس به زودی منتشر شود، اما این اولین نشانه چگونگی انجام آزمایشات بوده است. در حال حاضر جزئیات بیشتری منتشر نشده است.

ویروس های به اصطلاح وکتور ویروسی – مانند اسپوتنیک وی و واکسن ساخته شده توسط آسترازنکا – از ویروس های اصلاح شده بی ضرر برای انتقال اطلاعات ژنتیکی استفاده می کنند که به بدن کمک می کند از خود در برابر عفونت های آینده محافظت کند. در واکسیناسیون مجدد، از همان واکسن اسپوتنیک وی بر اساس وکتور آدنوویروس استفاده شده است.

به گزارش چاپارنیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، لوگونوف گفت: ما معتقدیم که واکسن های مبتنی بر وکتور در واقع برای واکسیناسیون های آینده بهتر از واکسن های مبتنی بر سیستم های دیگر عمل می کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.