اثرات نرخ ارز ۴۲۰۰ آقای جهانگیری بر اقتصاد کشور

به گزارش چاپارنیوز ، محمدرضا پورابراهیمی امروز سه شنبه در یک جلسه علنی در هشدار شفاهی به معاون اول رئیس جمهور گفت: آقای جهانگیری ، بهتر است حقایق ارز ۴۲۰۰ تومانی را به مردم بگوییم. تاریخ گواهی می دهد که تصمیم دولت در فروردین ۱۳۹۷ منجر به تعیین ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان شد که در آن زمان با مخالفت مجلس و کمیسیون اقتصادی روبرو شد. اثرات مضر نرخ ارز بر اقتصاد این تصمیم اکنون به وضوح قابل مشاهده است.

وی ابراز عقیده کرد: اظهارات آقای جهانگیری مبنی بر اینکه تصمیمات نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی در مردادماه چند سال پیش و در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی گرفته شده است ، به معنای دادن جهت غلط به مردم است. چون چند سال پیش وقتی تصمیم گرفتید نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کنید ، اساساً جلسه ای به نام سران قوا موجود نبود.

پورابراهیمی یادآور شد با اشاره به اثرات نرخ ارز بر اقتصاد: مقام معظم رهبری دستور تشکیل جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی را در اردیبهشت و خرداد همان سال صادر کردند و در ماه مرداد ، کار انجام شده شما در دستور کار دولت قرار گرفت. پس چرا جهت غلط به مردم داده می شود؟ در عوض این صحبت ها ، مسئولیت و عواقب آن را بر عهده بگیرید. بپذیرید که تعیین نرخ ارز  ۴۲۰۰ تومانی به معنای تحمیل هزینه های زیاد به کشور است. کمیسیون اقتصادی از روز اول با این موضوع مخالفت کرده است. همزمان جلسه ای با حضور رئیس مجلس وقت با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی در دفتر آقای جهانگیری برگزار شد و نتیجه گیری شما این بود که مجلس باید کار خود را انجام دهد و دولت نیز باید کار خودش را بکند. ما تصمیم گرفته ایم و آن را عملی خواهیم کرد. بنابراین ، لطفاً آدرس اشتباهی به کسی ندهید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.