ابتلای هنرمندان به کرونا / اختلاف نظرها درباره پروژه های هنری به کجا رسید؟

در وضعیتی که اختلاف‌نظر میان مسئولان وزارت بهداشت درخصوص تولید پروژه‌های هنری، به یکی از مباحث روز تبدیل شده، هر روز خبرهای تازه‌تری در مورد ابتلای هنرمندان به کرونا به گوش می‌رسد.

به گزارش چاپار، در یکی دو روز اخیر دو هنرمند، بهمن فرمان آرا، فیلمساز باسابقه و سید علی هاشمی، کارگردان تئاتر که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان به سر می‌بردند، راهی خانه‌های خود شدند. این در حالی است که چند کارگردان دیگر در حوزه تئاتر درگیر این ویروس شده‌اند و هم اکنون تحت درمان هستند.

محمودرضا رحیمی و رضا حامدی‌خواه دو کارگردان و مدرس تئاتر هستند که به دلیل ابتلا به کرونا، در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. خوشبختانه بیماری این دو هنرمند خفیف است و در خانه تحت درمان و استراحت هستند.

رضا حامدی‌خواه که علاوه بر تئاتر با تلویزیون و رادیو هم همکاری دارد، تاکید کرد که بیماری‌اش از نوع خفیف بوده و جای نگرانی نیست اما با توجه به حجم بالای پیام‌های دوستان و همکاران خود، امکان پاسخگویی به همه پیام‌ها را ندارد و از دوستان خود عذرخواهی کرد.

سید علی هاشمی کارگردان دیگر تئاتر است که با پروژه‌های تصویری هم همکاری دارد. وی به تازگی به عنوان دستیار کارگردان با سریال «سیاوش» همکاری داشته که آخرین مراحل فیلمبرداری خود را طی می‌کند. از آنجا که بیماری او خفیف نبوده و این ویروس ریه او را هم درگیر کرده بود، هاشمی چند روزی در بیمارستان بستری شد و به تازگی مرخص شده است. همسر او شکوفه هاشمیان، بازیگر و عکاس نیز دیگر هنرمندی است که کرونای خفیف را تجربه کرد و در خانه استراحت می‌کند.

با وجود ابتلای هنرمندان به کرونا پروژه‌های هنری ادامه دارد

اما ابتلای هنرمندان به کرونا به این افراد محدود نشده و آروند دشت‌آرای، کارگردان تئاتر و همسرش مارین ون هولک، بازیگر هم دیگر زوجی هستند که دچار کرونا شده‌اند. دشت‌آرای اخیرا فیلمبرداری فیلم تازه خود «روزی روزگاری آتیساز» را به پایان رساند و همسرش هم به عنوان مشاور کارگردان، او را در این پروژه همراهی می‌کرد. در حال حاضر این زوج نیز در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

پیش از این بهمن فرمان آرا در صفحه شخصی‌اش نوشت که حالش خوب است و جای نگرانی نیست و پوز کرونا را خواهد زد. او به فاصله چند روز بعد باز هم در صفحه‌اش نوشت که در راه خانه است و همانطور که وعده داده بود، کرونا را شکست داده است.

در چند روز اخیر و به دنبال ابتلای هنرمندان به کرونا دو اظهار نظر متفاوت درمورد ساخت پروژه‌های هنری واکنش‌های گوناگونی را به دنبال داشته است. ابتدا دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت، خواستار متوقف شدن پروژه‌های هنری شد اما به فاصله اندکی، دکتر نمکی، ویزر بهداشت پیشنهاد کرد که هنرمندان برای بالا بردن روحیه مردم و سرگرم کردن آن‌ها در دوران خانه نشینی، دست به کار ساخت پروژه‌های مختلف شوند و همین سخن واکنش‌های گوناگونی را به دنبال داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.