ابتلای ترامپ به کرونا رئیس جمهور آمریکا را به بیمارستان نظامی کشاند

0 16

در پی ابتلای ترامپ به کرونا وی برای درمان راهی یک مرکز بیمارستانی شد. به گفته مقامات کاخ سفید این اقدام از روی احتیاط انجام شده است.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا در بیمارستان نظامی والتر رید بستری شده است تا با توجه به نتیجه مثبت آزمایش کرونای خود و همسرش، تحت نظر پزشکان قرار گیرد.

ترامپ با استفاده از بالگرد ریاست جمهوری به این مرکز درمانی در ۹ مایلی کاخ سفید منتقل شد و طبق اعلام مقامات کاخ سفید از آنجا به کار خود ادامه می‌دهد.

یک سخنگوی کاخ سفید گفته که با وجود ابتلای ترامپ به کرونا حال وی خوب است، علائم خفیفی دارد و در طول روز مشغول به کار بوده است. با این حال به توصیه پزشکان در چند روز آتی از محل بستری‌اش به کار ادامه می‌دهد.

ترامپ قبل از آن که راهی بیمارستان شود، پیام ویدئویی ضبط شده‌ای منتشر و در آن اعلام کرد: «از همه بابت حمایت گسترده قدردانی می‌کنم. به بیمارستان والتر رید می‌روم. فکر می‌کنم حالم بسیار خوب است، اما اطمینان حاصل خواهیم کرد که همه چیز رو به راه باشد. حال بانوی اول بسیار خوب است. از شما ممنونم. قدردانی می‌کنم و فراموش نخواهم کرد.»

انتشار این پیام ضبط‌ شده در حالی بود که ترامپ در مسیر حرکت به سمت بالگرد، از پاسخ به سوالات خبرنگاران خودداری کرده و تنها برای آن‌ها دست تکان داد.

بر اساس گزارش رویترز، یک مقام کاخ سفید اعلام کرد، رئیس جمهور آمریکا که برای درمان به بیمارستان نظامی منتقل شده، اختیارات خود را به مایک پنس، معاونش تفویض نکرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.