شریعتمداری: به دنبال حل مشکلات آموزش مجازی فرزندان کارگران هستیم

0 25
این‌ روزها با شیوع بیماری کرونا سبک زندگی ایرانیان بسیار تغییر کرده و امر آموزش نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حال حاضر اغلب دانش‌آموزان در کشور از طریق فضای مجازی مشغول به تحصیل هستند و همین امر موجب شده که تلفن همراه هوشمند و تبلت با توجه به افزایش تقاضا به یکباره قیمت‌های نجومی پیدا کند. در این میان خانواده‌هایی که توان مالی دارند، به راحتی اسباب آموزش مجازی را برای فرزندان خود تهیه می‌کنند اما نباید مشکلات آموزش مجازی فرزندان کارگران را نادیده گرفت؛ چرا که بسیاری از این خانواده‌ها حتی توان تهیه یک تلفن همراه هوشمند دست دوم را ندارند.

قطعا امروز که قیمت خط تلفن همراه و گوشی‌های هوشمند و حتی گوشی‌های داخلی هم قیمت‌های میلیونی و سربه فلک کشیده دارند، برای خانواده‌های با سرپرست کارگر تهیه لوازم آموزش مجازی مشکل است. به همین دلیل این قشر از جامعه به کمک و مساعدت نهادها نیاز دارند تا بتوانند اسباب موردنیاز تحصیل فرزندان‌شان را تهیه کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره گله خانواده‌هایی که سرپرست آنان کارگر است و ناتوانی آن‌ها برای تهیه تلفن هوشمند برای فرزندانشان گفت: «در یک توافق عمومی با وزارت آموزش و پرورش تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردیم، مبنی بر اینکه آماده هرگونه مشارکتی در این زمینه هستیم.»

محمد شریعتمداری تاکید کرد: «در حقیقت امکانات متعلق به وزارت‌خانه آموزش و پرورش است و ما در کنار این وزارت‌خانه قرار داریم.»

وی درخصوص رفع مشکلات آموزش مجازی فرزندان کارگران افزود: «متولی امر آموزش، در کشور ما آموزش و پرورش است و طبقات مختلف جامعه با این وزارت‌خانه در ارتباط و ذی مدخل هستند.»

شریعتمداری خاطرنشان کرد: «البته درصد قابل توجهی از دانش‌آموزان از این امکانات برای حضور در فضای مجازی بهره‌مند هستند و تعدادی چنین امکانی را ندارند. به همین دلیل هر زمانی که وزارت آموزش و پرورش این خانواده‌ها را سازمان‌دهی کند، ما باتوجه به تفاهم‌نامه‌ای که امضا کرده‌ایم، از هر نوع مشارکتی دریغ نخواهیم کرد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.