وزیر دفاع آمریکا از کره شمالی با نام کشور خودسر یاد کرد

به گزارش چاپار نیوز و به نقل از خبرگزاری یونهاپ، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا ضمن اشاره بر الزام ارتقای هر چه بیشتر ائتلاف‌ها و قابلیت های دفاعی کشورش، اعلام کرد: همچنان با تهدیدات مداومی از جانب کشور های ” خودسر ” نظیر کره شمالی مواجه هستیم.

مارک اسپر طی یک وبینار به میزبانی اندیشکده شورای آتلانتیک در واشنگتن اظهار کرد: از زمان تایید شدن به عنوان وزیر دفاع آمریکا در حدود یک سال قبل، اولویت شماره یک من اجرای استراتژی دفاع ملی (NDS) بوده است. این استراتژی به ما می‌گوید که هم اکنون در دوران رقابت قدرتهای بزرگ هستیم و رقبای اصلی ما چین و روسیه هستند.

وزیر دفاع آمریکا ادعا کرد: همزمان ما با تهدیدهای مداوم از جانب ” کشور های خودسر ” نظیر کره شمالی و ایران روبرو هستیم. در نهایت متاسفانه ما تا چند سال آینده درگیر سازمان های افراطگر خشونت طلب خواهیم بود.

لازم به ذکر است که این اولین مرتبه طی چند ماه گذشته است که مارک اسپر، کره شمالی را با عنوان یک “کشور خودسر” می نامد. این اصطلاح همواره باعث خشم این کشور کمونیستی بوده است.

وزیر دفاع آمریکا در خصوص رقابت فزاینده با چین و روسیه از هم پیمانان آمریکا درخواست کرد تا پذیرای سهم بزرگتری از بار مسئولیت اطمینان حاصل کردن از هدف مشترک امنیت باشند.

وی در ادامه مدعی شد: ما همچنین انتظار داریم آن ها آماده و توانمند و مایل به استقرار نیرو در زمان بروز دردسر باشند. ما از آن ها انتظار داریم شانه به شانه آمریکا در تقابل با رفتار بد چین و تجاوزگری روسیه بایستند.

مارک اسپر در پایان عنوان کرد: برای غلبه بر این تهدیداتی که هر چه بیشتر در قرن ۲۱ پیچیده می شوند و برای دفاع از ارزشهای مشترک، نباید هیچ کس در زمینه امنیت مشترک به فکر خودش باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.