آمار کشته شدگان بر اثر ویروس کرونا در کشور چقدر است؟

به گزارش چاپار نیوز، سخنگوی وزارت بهداشت در مورد آمار کشته شدگان بر اثر ویروس کرونا و آمار مبتلایان جدید صحبت هایی را ارایه داد. او گفت که تا کنون ۴۱۰۸ نفر جدید در کشور به کرونا مبتلا شده اند و ادامه داد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۴ تن از هموطنان به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

دکتر سیماسادات لاری بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۲ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۱۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۹۴۹ نفر از آنها بستری شدند.

او ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۰۸ هزار و ۳۸۹ نفر رسید.

وی در رابطه با آمار کشته شدگان بر اثر ویروس کرونا خاطر نشان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۹ هزار و ۷۰ نفر رسید.

همچنین دکتر لاری بیان کرد که خوشبختانه تا کنون ۴۱۱ هزار و ۸۴۰ نفر از بیماران، بهبود یافته اند یا از بیمارستان ها مرخص شده اند.

او بیان کرد: ۴۵۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

دکتر لاری گفت: تا کنون چهار میلیون و ۳۶۹ هزار و ۶۲۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

او در مورد استان های درگیر کرونا گفت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند.

همچنین دکتر لاری در رابطه با استانهای در شرایط هشدار بیماری هم توضیح داد: استانهای کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.