آمار مربوط به لیگ قهرمانان آسیا / چه کسانی بهترین ها بوده اند

به گزارش چاپار نیوز، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا آمار مربوط به لیگ قهرمانان آسیا در غرب را بررسی کرد. در این رقابت ها پرسپولیس به فینال صعود کرد.

به نقل از سایت AFC، پرسپولیس پس از صعود به فینال لیگ قهرمانان باید برابر یک تیم از شرق آسیا بازی کند. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از پایان لیگ، آمار مربوط به لیگ قهرمانی را بررسی کرد.

مرد اعداد

شجاع خلیل‌زاده را می توان مرد اعداد دانست. او آمار شگفت انگیزی را در لیگ قهرمانان آسیا برای دفاع صخره‌ای پرسپولیس از خود نشان داده است. او در قطع توپ و پاس‌های موفقیت آمیز یکی از بهترین ها شناخته شده و در راس جدول قرار دارد. خلیل‌زاده در تمامی بازی ها تا به امروز حضور داشته است. وی از لحاظ تکل برنده مشترک رقابت‌ها می باشد و در دیدار رفت برابر التعاون یک گل حساس برای تیم استقلال به ارمغان آورد.

آقای گل

عبدالرزاق حمدالله، مهاجم مراکشی تیم النصر با زدن هفت گل بهترین گلزن لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ شناخته شد. همچنین این مهاجم در ضربات (۳۵ ضربه و شوت به سمت دروازه) جزو نفرات برتر است. 

مالکیت توپ

در بین تیم‌های بخش غرب آسیا، السد در طول هفت بازی ۵۸.۶٪ از بازی را در اختیار داشت. ممکن است این اتفاق به دلیل حضور سرمربی ژاوی هرناندز در بارسلونا باشد. پرسپولیس در رده دوم قرار دارد و ۵۶.۲٪ مالکیت توپ را در طول بازی ها در اختیار داشته است.

قهرمان هت تریک

کیجیرو اوگاوا از ویسل کوبه تنها فردی از رقابت های شرق آسیا بوده است که در این فصل توانسته هت تریک کند. همچنین ویلیتون مهاجم شارجه هم در رقابت های غرب آسیا توانسته هت تریک کند. او بعد از پیروزی ۶-۰ تیم اماراتی برابر التعاون در مسابقه پنجم این موفقیت را به دست آورد.

 دست‌های ایمن

دروازه‌بان استرالیایی، برد جونز توانست ۲۵ بار در تورنمنت سیو کند. به همین علت النصر ریاض برای اولین بار به نیمه نهایی رسید. در مجموع هشت بازی، این دروازه‌بان چهار کلین شیت توانست انجام دهد. رقیب او در این امر فقط حامد لک بوده است.

دفاع پرسپولیس

دیوار دفاعی پرسپولیس جزو یکی از بهترین نمونه ها در طول این رقابت بوده است. تنها به پرسپولیس دو بار از نقطه پنالتی توسط حمدالله و المعز علی از الدحیل گل زده شد. پرسپولیس در بازی اول خود چهار بار گل خورد.

نیروی خلاق

در آمار مربوط به لیگ قهرمانان آسیا جلال الدین ماشاریپوف از پاختاکور به عنوان خلاق ترین بازیکن معرفی شد. قبل از این که او در مرحله یک چهارم نهایی اخراج شود، توانست دو گل و دو پاس گل زیبا از خود به جا بگذارد. این بازیکن تیم ازبکی، دیدار رفت پرسپولیس را پس از اخراج با یک نتیجه بد به پایان رساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.