آمار بستری بیماران کرونایی در تهران افزایش یافت

0 8

رئیس ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، با ارائه گزارشاتی مبنی بر وضعیت شیوع بیماری در ۲۴ ساعت اخیر در استان تهران و افزایش آمار بستری بیماران کرونایی در این استان، بر لزوم استمرار و توجه هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.

دکتر علیرضا زالی در گفت‌وگوی زنده با بخش خبری از بستری شدن ۵۳۴ بیمار کرونایی در مجموعه بیمارستان‌ها در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اظهار داشت: «از این تعداد ۱۱۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند. ناگفته نماند که ۳۲۴ بیمار هم در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند.»

وی افزود: «آمار بستری بیماران کرونایی به کمتر از ۵۰۰ نفر در روز رسیده بود، اما در طول سه روز اخیر شاهد افزایش این آمار بوده‌ایم.»

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران بیان کرد: «در روز گذشته ۸ درصد از افرادی که در بخش سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی تهران مراجعه کردند، بستری شدند. این تعداد در مقایسه با هفته گذشته ۱۴.۹ درصد افزایش داشته است. این آمار نشان دهنده شیب ملایم ابتلا به این بیماریست.»

وی ادامه داد: «براساس شاخص‌هایی که پیش از این تعریف شده،کماکان تهران قرمز است و این طور به نظر می‌رسد که در هفته آینده شرایط مشابهی را تجربه ‌کنیم. به همین دلیل محدودیت‌های اعمال شده در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.»

دکتر زالی ضمن اشاره به استقرار محدودیت‌های بند ۳ و ۴ مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، بیان کرد: «مهم‌ترین مسئله و محدودیت کاهش حضور و دورکاری کارمندان است که تا پایان شهریور ادامه پیدا خواهد کرد. خوشبختانه طی هفته‌های گذشته استفاده بیشتر از ماسک و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در محیط‌های اجتماعی، آمار قابل قبولی داشته است. علاوه بر این امیدوار هستیم در کنار این موارد، عدم حضور گروه‌های پرخطر در اماکن عمومی و همچنین تجمعات و پرهیز از سفرهای غیرضروری مورد توجه مردم قرار گیرد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.