آغاز نیازسنجی دانشگاه ها برای جذب اعضای هیات علمی از امروز

0 17

از امروز ۱۹ مهرماه اعلام نیاز دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جذب اعضای هیات علمی در مرکز نظارت جذب هیات علمی آغاز می شود.

در راستای اجرای مصوبه هیات عالی جذب و طبق برنامه زمـان‌بندی بیست و چهارمین فـراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیات علمی (پـیمانی و طرح سربازی) دانـشگاه‌ها و مـوسسات آمـوزش عالی و پژوهشی کـشور، مراکز مذکور از تاریخ ۱۵ شهریور تا ۱۷ مهر ماه ۹۹ فرصت داشتند که نیاز خود برای جذب هیات علمی را اعلام کنند. مرکز نظارت جذب هیات علمی نیز از امروز شنبه ۱۹ مهر تا ۳۰ این ماه فرصت دارند اعلام نیاز این مراکز و ظرفیت‌های جذب هیات علمی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.

علاوه بر این از تاریخ ۳ تا ۹ آبان ماه تطبیق نیاز برای جذب هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با تاییدیه مرکز نظارت جذب انحام می‌شود. در نهایت فراخوان جذب هیات علمی از ۱۰ آبان اعلام خواهد شد که بر اساس آن متقاضیان تا ۱۸ آذر فرصت ثبت نام دراین فراخوان را دارند.

از تاریخ ۲۲ آذر ماه بررسی‌های اولیه پرونده متقاضیان جذب اعضای هیات علمی و ارسال نتایج این بررسی‌ها به کمیته‌های ارزیابی آغاز می‌شود و تا ۲۲ اسفند ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

نتیجه نهایی جذب اعضای هیات علمی چه زمانی مشخص می‌شود؟

سپس بررسی وضعیت متقاضیان جذب هیات علمی در هیات مرکزی جذب از ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ آغاز و تا ۳۰ اردیبهشت ماه سال آینده به پایان خواهد رسید. در پایان نتیجه نهایی بررسی‌ها تا اول تیر ماه سال ۱۴۰۰ به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ خواهد شد.

متقاضیان فراخوان فوق درصورتی که به مشاوره و راهنمایی از سوی کارشناسان مرکز جذب نیاز دارند، می‌توانند به سامانه جامع جذب وارد شده و از طریق مرکز پیام پرسش خود را مطرح و پاسخ آن را ظرف یک روز کاری، دریافت کنند.

هر داوطلب به محض ثبت نام از حقوق مکتسبه ثبت نام برخوردار بوده و باید شـرایط سـالم و عـادلانه امکان شـرکت وی در رقابت فراهم شود و از هرگونه تضییع حق و تعیین و یا محدود نمودن دایره انتخاب شوندگان، پیش از بررسی علمی و سایر صلاحیت‌ها خودداری کند. ضمن اینکه هرگونه تضییع حق آحاد داوطلبان و برهم زدن شرایط رقابت عادلانه و مهندسی حائزین شرایط موجب وزر و خسارت در دنیا و آخرت خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.