آسیب ویروس کرونا به بدن کدام قسمت ها را نابود می کند؟

0 21

به گزارش چاپار نیوز، آسیب ویروس کرونا به بدن از آن چیزی که تا کنون فکر می کردیم، بیشتر است. ما در این مطلب می خواهیم ببینیم که این ویروس به کدام یک از بخش های بدن حمله می کند.

قلب

پژوهشگران می گویند که در بیماران کرونایی در ماهیچه قلبشان عفونت ایجاد شده است. همچنین افزایش یک زیست‌نشانگر در خون که از سلول‌های تخریب‌شده یا در حال مرگ ماهیچه قلب آزاد می‌‌شود در بیماران کرونایی دیده شده است.

ریه 

در بیماران مبتلا به کرونا ریه‌ها به شدت درگیر می‌شوند و آسیب می بینند. حتی پس از بهبودی هم عملکرد ریه با مشکل روبه رو می شود.

رگ‌های خونی

یکی دیگر از آسیب ویروس کرونا به بدن می تواند موجب ملتهب شدن لایه سلولی، در لایه درون رگی رگ‌های خونی و لنفاوی اندام‌های گوناگون، شود.

سیستم عصبی

اختلالات حس بویایی و چشایی یک اختلال بسیار شایع در هنگام بیماری کرونا است. اختلال در سیستم بویایی و چشایی جزو شایع ترین اختلالات در روز های اول بیماری است. در واقع این ویروس به سیستم عصبی حمله می‌کند.

 

 

مغز

یکی دیگر از آسیب ویروس کرونا به بدن آسیب به مغز است. در نمونه های قبلی این ویروس آسیب مغزی دیده شده بود ولی ویروس کووید ۱۹ جدید موجب بروز صرع در یک فرد ژاپنی شده است. طبق گفته محققان چین و ژاپنی این ویروس می‌تواند موجب سکته مغزی شود یا شرایط بروز آن را فراهم کند.

کلیه‌ها 

طبق آمار ها سی درصد از مبتلایان به کرونا کلیه‌هایشان آسیب‌ دیده‌است، به طوری که بیمار نیاز به دیالیز پیدا می کرد.

در بیماران مبتلا به ویروس کرونا خون سریع‌تر در بدن لخته می‌شود. در نتیجه ترومبوزها (لخته‌های خون) ایجاد می شوند و به رگ‌ها و کلیه‌ها آسیب می زنند.

 

پوست

به نظر می‌رسد که کووید ۱۹ می‌تواند به پوست هم آسیب ‌های جدی وارد ‌کند. یکی از آسیب هایی که این ویروس به بدن وارد می کند ضایعات پوستی کوچک در ناحیه پاها است. این لکه‌ها شبیه سرخک، آبله مرغان یا سرماسوزک‌‌ هستند.

 

ما در مطلب با هم در مورد آسیب ویروس کرونا به بدن و قسمت های مختف آن صحبت کردیم. همان طور که دیدیم این ویروس از آن چه به نظر می آید خطرناک تر است.

این ها را هم ببینید
آمار بستری بیماران کرونایی در تهران افزایش یافت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.