آسایشگاه کهریزک برای مقابله با موج سوم کرونا چه تدابیری اندیشیده است؟

0 9

به گزارش چاپار نیوز، حمیده پورفهیم، جانشین فرماندهی بحران ستاد کرونا آسایشگاه کهریزک ضمن اشاره بر این مورد که موج سوم بیماری کووید ١٩ به آسایشگاه رسید، اعلام کرد: در هفته دوم مهرماه سهمیه واکسن آنفلوآنزای مددجویان کهریزک با همکاری شبکه بهداشت ری و اداره بیماری های واگیر وزارت بهداشت توزیع و برای تمامی مددجویان و همچنین  همکارانی که در داخل بخش‌ها نیز فعالیت می کنند تزریق شد.

حمیده پورفهیم ضمن توضیح شرایط شیوع کرونا در آسایشگاه کهریزک اظهار کرد: در حال حاضر ۱۷۵۰ سالمند و مددجو از بازه سنی ۱۸ تا ١٠۵ سال ساکن آسایشگاه کهریزک هستند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: از موج اول کرونا در کشور، محدودیت‌ها در آسایشگاه کهریزک آغاز و رفت و آمدها نیز کنترل شد و همچنان این محدودیت‌ها ادامه دارد؛ در حال حاضر ملاقات‌ها بسیار محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و همچنین کلاس‌هایی هنری و آموزشی مانند خیاطی، معرق، قالیباقی، نمایش درمانی، موسیقی درمانی، قرآن ، ورزش و کارگاه های روانشناسی اکنون در فضای باز آسایشگاه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

جانشین فرماندهی بحران ستاد کرونا آسایشگاه کهریزک ضمن اشاره به این مورد که در آسایشگاه دو موج کرونا را پشت سر گذاشتیم و اکنون با موج سوم کرونا رو به رو هستیم، عنوان کرد: در موج اول تعدادی از مددجویان مبتلا به ویروس کرونا شدند، اما در موج سوم تاکنون چهار مددجو با میانگین سنی ۸۰ سال مبتلا به این ویروس شده‌اند که البته حال عمومی آنها خوب است و در قرنطینه به سر می‌برند.

وی همچنین در خصوص نحوه ابتلای این مددجویان به ویروس کرونا گفت: در حال حاضر ملاقات‌ها لغو شده است؛ بررسی‌ها نشان داده همکارانی که از آسایشگاه خارج می‌شوند ممکن است برخی از موارد بهداشتی را رعایت نکرده باشند و همین موضوع باعث شده که مددجویان مبتلا به کرونا شوند. در این راستا برای کارکنان آسایشگاه فرم‌های خوداظهاری طراحی شده تا از طریق این فرم‌ها میزان رفت‌وآمدها و یا علائم جسمانی‌ همکاران را جویا ‌شویم.

پورفهیم افزود: همکاران در هر روزی که وارد آسایشگاه می‌شوند باید این فرم‌های خوداظهاری را پر کنند، در صورتی که دچار علائمی باشند توسط پزشک آسایشگاه ویزیت می‌شوند و در صورت اطمینان از سلامتی‌ می‌توانند وارد بخش شوند. آموزش موارد بهداشتی به همکاران ومددجویان آگاه با جدیت ادامه دارد،همچنین با افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند و یا پروتکل‌های بهداشتی را به درستی رعایت نمی‌کنند به طور جدی برخورد می‌کنیم.

معاون توانبخشی آسایشگاه کهریزک در انتها در خصوص وضعیت واکسیناسیون آنفلوانزای مددجویان کهریزک توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در هفته دوم مهرماه سهمیه واکسن آنفلوآنزای مددجویان کهریزک با همکاری شبکه بهداشت ری و اداره بیماریهای واگیر وزارت بهداشت توزیع شد و برای تمامی مددجویان و همچنین  همکارانی که در داخل بخش‌ها نیز فعالیت می کنند واکسن آنفلوآنزا تزریق شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.